Amerykański Postmates testuje w Wielkiej Brytanii autonomiczne roboty dostawcze

| Gospodarka Roboty

Postmates, amerykańska firma logistyczna, uzyskała zgodę na testowanie autonomicznych robotów dostawczych na chodnikach San Francisco. Pozwolenie wydane przez departament San Francisco ds. infrastruktury miejskiej dotyczy przetestowania trzech takich urządzeń, a jego okres obowiązywania wynosi 180 dni. Dla każdego testowanego robota wymagany jest nadzór człowieka, który musi znajdować się w odległości 9 m od jednostki.

Amerykański Postmates testuje w Wielkiej Brytanii autonomiczne roboty dostawcze

Autonomiczne roboty dostawcze są wyposażone w napęd elektryczny, czujniki LIDAR (Light Detection and Ranging) firmy Velodyne, a za analizę danych odpowiada, umieszczony w jednostce, procesor Nvidia Xavier. Konstrukcja automatu pozwala przetransportować ładunek o masie blisko 22 kg i przebyć dystans sięgający 48 km.

Obecnie Postmates świadczy swoje usługi w 3,5 tys. miast i nie jest pierwszą firmą, która testuje nowe autonomiczne technologie. W 2017 roku przedsiębiorstwo współpracowało ze Starship Technologies w celu sprawdzenia robotów dostawczych w USA, a teraz realizuje to w Wielkiej Brytanii.

źródło: WNP