Amerykański Postmates testuje w Wielkiej Brytanii autonomiczne roboty dostawcze

| Gospodarka

Postmates, amerykańska firma logistyczna, uzyskała zgodę na testowanie autonomicznych robotów dostawczych na chodnikach San Francisco. Pozwolenie wydane przez departament San Francisco ds. infrastruktury miejskiej dotyczy przetestowania trzech takich urządzeń, a jego okres obowiązywania wynosi 180 dni. Dla każdego testowanego robota wymagany jest nadzór człowieka, który musi znajdować się w odległości 9 m od jednostki.

Amerykański Postmates testuje w Wielkiej Brytanii autonomiczne roboty dostawcze

Autonomiczne roboty dostawcze są wyposażone w napęd elektryczny, czujniki LIDAR (Light Detection and Ranging) firmy Velodyne, a za analizę danych odpowiada, umieszczony w jednostce, procesor Nvidia Xavier. Konstrukcja automatu pozwala przetransportować ładunek o masie blisko 22 kg i przebyć dystans sięgający 48 km.

Obecnie Postmates świadczy swoje usługi w 3,5 tys. miast i nie jest pierwszą firmą, która testuje nowe autonomiczne technologie. W 2017 roku przedsiębiorstwo współpracowało ze Starship Technologies w celu sprawdzenia robotów dostawczych w USA, a teraz realizuje to w Wielkiej Brytanii.

źródło: WNP