Toyota zwiększa moce produkcyjne w fabrykach w Polsce

W związku z rosnącą sprzedażą samochodów z napędem hybrydowym Toyota Motor Europe zwiększa moce produkcyjne zakładów w Wałbrzychu. Powstanie tam druga linia produkcyjna dla silników TNGA i elektrycznych przekładni hybrydowych. Z tych komponentów będą powstawać zelektryfikowane zespoły napędowe o pojemności 1,5 l. Zostanie również rozbudowana hala obróbki i montażu silników oraz odlewnia. W przyszłym roku Toyota zamierza rozpocząć rekrutację kilkudziesięciu pracowników do fabryki w Wałbrzychu.

Posłuchaj
00:00

Dodatkowe komponenty potrzebne do produkcji będą dostarczane z drugiego zakładu Toyoty, zlokalizowanego w Polsce w Jelczu-Laskowicach. Rozbudowa obu obiektów zostanie zakończona do 2022 roku.

Obecnie funkcjonują dwa z czterech zapowiedzianych projektów związanych z hybrydową technologią Toyoty. W październiku tego roku uruchomiono w Wałbrzychu produkcję elektrycznych przekładni hybrydowych o pojemności 1,8 l, a we wrześniu w Jelczu-Laskowicach rozpoczęto wytwarzanie silników spalinowych 2,0 l TNGA, które mają współpracować z napędami hybrydowymi.

Na kwiecień 2020 roku zaplanowano uruchomienie pierwszej z dwóch linii produkcyjnych silników TNGA o pojemności 1,5 l w Jelczu-Laskowicach. W 2021 roku w zakładzie w Wałbrzychu wystartuje produkcja przekładni hybrydowej e-CVT i silników elektrycznych MG1 na jednej z dwóch linii.

Roczne moce produkcyjne zakładu w Wałbrzychu sięgają aktualnie 175 tys. elektrycznych przekładni, 258 tys. silników spalinowych i 633 tys. skrzyń biegów. W Jelczu-Laskowicach po uruchomieniu nowych linii roczna zdolność produkcyjna silników TNGA wyniesie 309 tys. jednostek.

Źródło: WNP

Powiązane treści
Toyota razem z FAW Group wybudują w Chinach fabrykę za 1,2 mld dolarów
Toyota przeprowadzi publiczne testy autonomicznego samochodu
Toyota przedłuża zawieszenie produkcji
Toyota będzie w Polsce produkować silniki nowej generacji dla hybryd
Toyota w Jelczu-Laskowicach uruchomiła produkcję silników 1,5 l
Toyota i BYD nawiązali współpracę
Hyundai zainwestuje 1,55 mld dolarów w pierwszą fabrykę samochodów w Indonezji
Toyota może zainwestować około 550 mln dolarów w chińską firmę Didi
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant
Pomiary
Testy nowego sposobu detekcji uszkodzeń kabli
Aktualności
Firma Unilever rozbudowuje bydgoską fabrykę

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów