Toyota i BYD nawiązali współpracę

| Gospodarka Aktualności

Firmy Toyota Motor i BYD zawarły porozumienie, w ramach którego utworzą wspólne przedsięwzięcie badawczo-rozwojowe, ukierunkowane na rozwój samochodów elektrycznych typu BEV. Spółka będzie zarejestrowana w Chinach jeszcze w tym roku. Partnerzy obejmą w nowej firmie po 50% udziałów.

Toyota i BYD nawiązali współpracę

Zespół jednostki R&D ma się składać z obecnie zatrudnionych w obu koncernach specjalistów, pracujących przy projektach badawczych związanych z pojazdami EV. Shigeki Terashi, wiceprezes Toyoty wskazuje, że nowa spółka przyczyni się do rozwoju obu koncernów pod względem technologicznym i biznesowym.

Chińskie przedsiębiorstwo BYD, założone w 1995 roku, było początkowo producentem baterii, a później rozpoczęło swoją działalność w sektorze energetycznym, gdzie zajmuje się m.in.  rozwiązaniami dla samochodów elektrycznych i magazynów energii. Dostarcza kluczowe komponenty do EV, którymi są baterie, napędy i układy sterujące. BYD w 2008 roku był na świecie pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek pojazdy z napędem hybrydowym plug-in

źródło: ORPA

Zobacz również