BMW i Great Wall Motor zainwestują 716 mln dolarów w budowę chińskiej fabryki

BMW i jego partner Great Wall Motor (GWM) ogłosili, że zamierzają zainwestować 650 mln euro (716 mln dolarów) w budowę nowej fabryki samochodów w Chinach. Jej moce produkcyjne oszacowano na 160 tys. pojazdów rocznie. W zakładzie tym będą powstawać elektryczne samochody marki MINI BMW i modele GWM. Budowa fabryki zostanie ukończona w 2022 roku. Nowo utworzona w tym celu spółka joint venture - Spotlight Automotive będzie miała siedzibę w Zhangjiagang niedaleko Szanghaju i ma zatrudnić 3 tys. pracowników.

Posłuchaj
00:00

Na początku listopada tego roku GWM uzyskał niezbędne zezwolenia wymagane do budowy nowego zakładu. Great Wall Motor jest najbardziej znanym producentem samochodów w Chinach. Wytwarza on pojazdy użytkowe i pick-upy, a także przystępną cenowo markę samochodów elektrycznych Ora.

BMW podąża śladami swojego konkurenta Volkswagena, który przygotowuje dwie chińskie fabryki do przyszłorocznej produkcji samochodów elektrycznych. Jego łączne moce produkcyjne mają wynieść 600 tys. pojazdów. Tesla w tym przypadku dąży do poziomu ponad 500 tys. samochodów rocznie, budując zakład w Szanghaju.

Obecnie producenci i dostawcy samochodów starają się sprostać nowym rygorystycznym regulacjom nałożonym przez Chiny, które dotyczą emisji zanieczyszczeń. Według tych przepisów pojazdy elektryczne i hybrydowe do 2025 roku mają odpowiadać ze jedną piątą całkowitej sprzedaży na rynku.

Źródło: Reuters

Powiązane treści
Drugie podejście BMW do napędu wodorowego
Volkswagen do 2025 roku sprzeda na chińskim rynku milion samochodów elektrycznych
General Motors wycofuje się z rynków Australii i Nowej Zelandii
Geely i Mercedes-Benz zainwestują 780 mln dolarów w pojazdy elektryczne marki Smart
BMW ma nowy pomysł na sprzedaż pojazdów elektrycznych
Beckhoff wyposaży zakłady BMW w komputery przemysłowe
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
Partnerstwo Dassault Systèmes i BoConcept zmieni planowanie przestrzeni i projektowanie wnętrz
Aktualności
Druk 3D w przemyśle lotniczym i kosmicznym
Zasilanie, aparatura nn
Enea buduje magazyn energii
Roboty
Materiały eksploatacyjne do spawania
Roboty
Współpraca ludzi i robotów - czy to dobry kierunek?
Aktualności
Sprzęt do prac leśnych

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów