Sprzedaż zakładu Ursusa w Opalenicy coraz bardziej odsuwana w czasie

| Gospodarka Aktualności

W listopadzie 2019 roku spółka Trioliet Polska i firma Ursus zawarły wstępne porozumienie w sprawie sprzedaży opalenickiego zakładu Ursusa. Wartość przejmowanej fabryki ustalono na 6 mln zł. W przedświątecznym tygodniu firmy podpisały aneks wydłużający termin sprzedaży do 28 lutego 2020 r. Ostateczne zawarcie umowy uzależnione jest od uzyskania przez Ursus szeregu zgód od wierzycieli i organów sądowych.

Sprzedaż zakładu Ursusa w Opalenicy coraz bardziej odsuwana w czasie

Transakcja obejmuje między innymi określone w umowie ruchomości i nieruchomości, produkcję w toku, podzespoły, materiały, towary i określone wyroby, zakład pracy i pracowników oraz prawa i obowiązki wynikające z zawartych umów z pracownikami i przedsiębiorcami, a także prawa wynikające z umów najmu i dzierżawy nieruchomości lub ruchomości. Firma Trioliet przejmuje ponadto związane z zakładem w Opalenicy należności i zobowiązania, licencje, zezwolenia, patenty oraz prawa autorskie i prawa pokrewne, a także księgi i dokumenty związane z prowadzeniem przez zakład w Opalenicy działalności gospodarczej.

Trioliet Polska jest spółką zależną firmy Trioliet B.V. mającej siedzibę w Oldenzaal, w Holandii. Grupa Trioliet, będąca producentem maszyn i systemów karmienia dla hodowców bydła, jest wieloletnim partnerem Ursusa.

źródło: WNP