Yamaha Robots wprowadza nowe roboty SCARA

| Gospodarka Roboty

YAMAHA Motor Europe ogłosiła, że rozszerza serię robotów SCARA YK-XE o dwa nowe modele: YK610XE-10 o długości ramienia 610 mm oraz YK710XE-10 o długości ramienia 710 mm. Obydwa roboty zostały wprowadzone na rynek 16 kwietnia. Jak podkreślają przedstawiciele dystrybutora Yamahy - RENEX Group - wprowadzane roboty są rozwiązaniami bardzo przystępnymi cenowo.

Yamaha Robots wprowadza nowe roboty SCARA

Dwa nowe modele bazują na sprawdzonej technologii obecnej serii YK-XE z maksymalnym udźwigiem 10 kg i standardowym czasem cyklu 0,39 sekundy (YK610XE-10) lub 0,42 sekundy (YK710XE-10).

Wraz z robotem SCARA YK400XE-4 o długości ramienia 400 mm, wprowadzonym do sprzedaży pod koniec ubiegłego roku, seria YK-XE obejmuje teraz trzy modele, dając jeszcze szerszy zakres zastosowań - od przenoszenia i sortowania małych komponentów w produkcji np. smartfonów i komputerów, do pracy z dużymi elementami, jak np. te wykorzystywane w sprzęcie AGD i branży automotive.

Wspomniany robot YK400XE-4 jest obecnie oferowany przez YAMAHA Motors w zestawie z najnowocześniejszym kontrolerem RCX340, w ograniczonej w czasie promocji cenowej. Promocja obejmuje również zestawy w alternatywnej opcji z inną jednostką SCARA - uznanym modelem YK400 XR o długości ramienia 400 mm i udźwigu roboczym do 3 kg.

YAMAHA Motor ma ponad 40-letnie doświadczenie w dziedzinie robotów SCARA. Pierwszy z nich został zainstalowany w jednej z fabryk Yamahy w 1976 roku. Od tego czasu firma opracowuje nowe technologie i tworzy linię produktów obejmującą obecnie wiodące w branży modele. Duża różnorodność oferowanych robotów i rozszerzeń pozwala na dobór właściwych rozwiązań do niemalże wszystkich potrzeb klientów, pozwalając na optymalizację różnych typów produkcji w szerokim zakresie branż.

źródło: Renex

Zobacz również