SoftBank z Iris Ohyama będzie realizował ambicje w dziedzinie robotyki

| Gospodarka Roboty

Zajmująca się robotyką jednostka SoftBank Group Corp ogłosiła uruchomienie wspólnego przedsięwzięcia z japońskim producentem elektroniki - firmą Iris Ohyama. Konglomerat zamierza wzmocnić swój biznes robotyki.

SoftBank z Iris Ohyama będzie realizował ambicje w dziedzinie robotyki

Spółka joint venture - Iris Robotics - przedstawiła ambitną prognozę sprzedaży wynoszącą 100 mld jenów (965 mln dolarów) do 2025 roku, ale na konferencji prasowej przedstawiła niewiele szczegółów na temat przyszłych produktów. Producent artykułów gospodarstwa domowego Iris Ohyama, który ma 51% udziałów w przedsięwzięciu, staje się coraz potężniejszą siłą w japońskim sektorze elektronicznym, stale przesuwając się w górę łańcucha wartości.

Jednostka SoftBank Robotics, której robot Pepper jest symbolem firmy i wielkich ambicji technologicznych dyrektora generalnego Masayoshi Sona, jest w grupie wyjątkiem, ponieważ SoftBank unika prowadzenia działalności produkcyjnej na rzecz inwestowania. W zeszłym miesiącu SoftBank ogłosił sprzedaż zajmującej się zaawansowaną robotyką firmy Boston Dynamics, koncernowi Hyundai Motor Group.

źródło: Reuters

Zobacz również