Electrolux i Einride nawiązują współpracę w zakresie elektryfikacji transportu

| Gospodarka Artykuły

Einride, specjalizujący się w projektowaniu autonomicznych i elektrycznych pojazdów, i gigant w branży AGD - Electrolux nawiązują partnerstwo technologiczne, którego celem będzie elektryfikacja transportu. Działalność zostanie uruchomiona w drugiej połowie 2021 roku.

Electrolux i Einride nawiązują współpracę w zakresie elektryfikacji transportu

Dla Electroluxa przedsięwzięcie to wiąże się ze zobowiązaniem do ograniczenia wpływu na środowisko oraz zmniejszenia kosztów poprzez zastosowanie najnowocześniejszych technologii w całym łańcuchu dostaw, w celu poprawy wydajności. Dla Einride jest to okazja do rozwoju i uczenia się od światowego lidera.

Do wiosny 2021 roku rozpocznie się wspólna działalność, zaczynając od usług transportu w Szwecji poprzez wprowadzenie cyfrowych ciężarówek elektrycznych. W przyszłości rozszerzenie partnerstwa obejmie autonomiczny transport elektryczny w postaci jednostki Einride, która według firmy jest pierwszym na świecie autonomicznym, elektrycznym transportem ciężkim, który porusza się bez udziału kierowcy na drogach publicznych.

Całe przedsięwzięcie jest koordynowane za pomocą platformy logistycznej opracowanej przez Einride, która obejmuje dedykowane portale spedytorów i przewoźników, z aktualizacjami w czasie rzeczywistym i szczegółowymi raportami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju, a także informacje dotyczące dalszego wdrażania elektrycznego i autonomicznego transportu towarowego.

źródło: Robotics&Automation