Volkswagen transportuje samochody statkami zasilanymi gazem LNG

| Gospodarka Aktualności

Volkswagen jest pierwszym koncernem motoryzacyjnym, który większość nowych samochodów transportuje za granicę za pomocą niskoemisyjnych statków zasilanych gazem LNG (LNG – Liquied Natural Gas). Po wejściu do eksploatacji w 2020 roku pierwszych dwóch transportowców zasilanych gazem LNG, Volkswagen Group Logistics zamówił cztery kolejne statki z silnikami, które mogą być zasilane dwoma rodzajami paliwa, w tym przyjaznym dla środowiska gazem płynnym.

Volkswagen transportuje samochody statkami zasilanymi gazem LNG

Nowe statki powinny zasilić flotę transportowców do końca 2023 roku. Mają one obsługiwać trasę między Emden w Niemczech a Veracruz w Meksyku. Wkrótce, sześć z dziewięciu transportowców, które dla Volkswagena przemierzają Północny Atlantyk, będzie zasilanych LNG.

W przeciwieństwie do innych silników okrętowych zasilanych gazem LNG, jednostki dwusuwowe MAN Energy Solutions wykorzystują technologię wysokociśnieniową, która praktycznie nie powoduje wycieku metanu, dzięki czemu statki czarterowane przez Volkswagen Group Logistics są przyjazne dla środowiska. Dwa statki zasilane gazem LNG, które dołączyły do floty transportowców w 2020 roku, także są wyposażone w tego typu napęd.

źródło: Volkswagen