Delta ukończyła realizację projektu inteligentnej fabryki

Producent zasilaczy i dostawca rozwiązań energetycznych Delta Electronics we współpracy z Far EasTone Telecommunications (FET), Microsoftem i PTC zmodernizował swoją fabrykę na Tajwanie, wdrażając wewnętrzną sieć 5G. Firma podkreśla, że jest to pierwsza cyfrowa fabryka, w której powstają przemienniki częstotliwości ze sterowaniem wektorowym. Obiekt ten ma być wzorem dla kolejnych przyszłych 20 fabryk Delty na Tajwanie i w Chinach, które w ciągu 5 lat mają zostać zmodernizowane.

Posłuchaj
00:00

Inteligentna fabryka Delty wykorzystuje własne roboty RTM (Rapid Transformable Machines), które mogą automatycznie określać potrzebne komponenty i materiały, pojazdy AGV, autonomiczne roboty mobilne czy systemy kontroli i zarządzania sprzętem do wizualizacji za pomocą technologii MR i AR.

Fabryka korzysta z usług przetwarzania w chmurze Microsoft Azure i oprogramowania do rozszerzonej rzeczywistości opracowanego przez firmę PTC, Vuforia połączonego z Microsoft HoloLens, aby usprawnić dostosowywanie procesów produkcyjnych w czasie rzeczywistym i pomóc podnieść dokładność inspekcji. Stwierdzono, że działanie inteligentnej fabryki przez pierwsze trzy miesiące podniosło wartość produkcji przypadającą na pracownika o 69% oraz wartość wyjściową produkcji o 75%.

Firma FET wprowadziła rozwiązania 5G PaaS obejmujące integrację dużych zbiorów danych, sztucznej inteligencji i IoT. Dostawca technologii prowadzi rozmowy z klientami w ramach ponad 100 projektów, z których ponad 50% dotyczy produkcji.

Źródło: Digitimes

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Powiązane treści
Delta Electronics opracuje roboty o wysokiej precyzji
Jak kształtowana jest przyszłość inteligentnej produkcji?
Delta i SAP wdrożą rozwiązania dla Przemysłu 4.0
Do 2030 roku przemysł farmaceutyczny przeznaczy na cyfryzację ponad 4 mld dolarów
Czy sektor MŚP korzysta z rozwiązań Przemysłu 4.0?
LG wchodzi na wart wiele miliardów rynek inteligentnych fabryk

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów