Delta ukończyła realizację projektu inteligentnej fabryki

| Gospodarka Przemysł 4.0

Producent zasilaczy i dostawca rozwiązań energetycznych Delta Electronics we współpracy z Far EasTone Telecommunications (FET), Microsoftem i PTC zmodernizował swoją fabrykę na Tajwanie, wdrażając wewnętrzną sieć 5G. Firma podkreśla, że jest to pierwsza cyfrowa fabryka, w której powstają przemienniki częstotliwości ze sterowaniem wektorowym. Obiekt ten ma być wzorem dla kolejnych przyszłych 20 fabryk Delty na Tajwanie i w Chinach, które w ciągu 5 lat mają zostać zmodernizowane.

Delta ukończyła realizację projektu inteligentnej fabryki

Inteligentna fabryka Delty wykorzystuje własne roboty RTM (Rapid Transformable Machines), które mogą automatycznie określać potrzebne komponenty i materiały, pojazdy AGV, autonomiczne roboty mobilne czy systemy kontroli i zarządzania sprzętem do wizualizacji za pomocą technologii MR i AR.

Fabryka korzysta z usług przetwarzania w chmurze Microsoft Azure i oprogramowania do rozszerzonej rzeczywistości opracowanego przez firmę PTC, Vuforia połączonego z Microsoft HoloLens, aby usprawnić dostosowywanie procesów produkcyjnych w czasie rzeczywistym i pomóc podnieść dokładność inspekcji. Stwierdzono, że działanie inteligentnej fabryki przez pierwsze trzy miesiące podniosło wartość produkcji przypadającą na pracownika o 69% oraz wartość wyjściową produkcji o 75%.

Firma FET wprowadziła rozwiązania 5G PaaS obejmujące integrację dużych zbiorów danych, sztucznej inteligencji i IoT. Dostawca technologii prowadzi rozmowy z klientami w ramach ponad 100 projektów, z których ponad 50% dotyczy produkcji.

źródło: Digitimes

Zobacz również