ABB tworzy spółkę joint venture z największym chińskim dostawcą części samochodowych

| Gospodarka Aktualności

Firma ABB i wiodący chiński dostawca części samochodowych - HASCO, uzgodnili utworzenie spółki joint venture, która ma być motorem napędowym nowej generacji inteligentnej produkcji w chińskim przemyśle motoryzacyjnym. ABB obejmie 40-procentowy udział w tworzonym przedsięwzięciu. Obie strony zgodziły się nie ujawniać dalszych szczegółów dotyczących inwestycji. Nowa spółka ma rozpocząć działalność w drugim kwartale 2022 r.

ABB tworzy spółkę joint venture z największym chińskim dostawcą części samochodowych

- W obliczu największej transformacji branży motoryzacyjnej od czasu jej powstania i sprzedaży pojazdów elektrycznych, które mają ilościowo wyprzedzić pojazdy spalinowe w wielu częściach świata do 2035 roku, istnieje wyraźna potrzeba wspierać transformację branży. To wspólne przedsięwzięcie umożliwi nam dalszy rozwój wiodącej pozycji HASCO dzięki zautomatyzowanym rozwiązaniom, które przynoszą korzyści klientom w Chinach, które - jako jeden z największych rynków produkcji motoryzacyjnej - odegrają kluczową rolę w zapewnianiu zrównoważonej przyszłości transportu - powiedział Sami Atiya, prezes ABB Robotics & Discrete Automation.

Firma ABB była pierwszym międzynarodowym dostawcą robotów, który w Chinach zlokalizował swój pełny łańcuch wartości, począwszy od badań i rozwoju, poprzez produkcję i sprzedaż, po inżynierię i integrację systemów.

W 2022 r. ABB otworzy w Szanghaju najbardziej zaawansowany na świecie ośrodek robotyki, w którym będzie zlokalizowane centrum badawczo-rozwojowe przyspieszające innowacje w zakresie rozwoju produktów, sztucznej inteligencji i współpracy z klientami w zakresie rozwiązań automatyki.

źródło: Robotics & Automation