Rynek baterii do dronów wzrośnie do 8 mld dolarów

Na rynku można wyróżnić kilka typów akumulatorów do dronów zależnie od ich zastosowania. Baterie typu Long Endurance stosowane są w bezzałogowych statkach powietrznych AUV poruszających się na wysokości od 10 tys. do 30 tys. stóp przez 24-48 godzin. Wykonanie baterii obejmuje zastosowany układ BMS, obudowę i zastosowany rodzaj ogniwa. Mogą być to ogniwa li-ion, li-pol lub niklowo-kadmowe.

Posłuchaj
00:00

Według agencji analitycznej The Business Research Company rynek akumulatorów do dronów w 2022 roku osiągnie wartość 3,95 mld dolarów, przy stopie rocznego wzrostu wynoszącej 23,9%. Dla porównania w 2021 roku rynek ten oszacowano na 3,19 mld dolarów. Analitycy wskazują, że rosnące wykorzystanie dronów w sektorze komercyjnym i wojskowym będzie motorem rozwoju rynku akumulatorów do dronów.

Światowy rynek akumulatorów do bezzałogowych statków powietrznych w 2026 roku osiągnie wartość 8,15 mld dolarów. Wskaźnik CAGR w okresie prognozy obejmującej lata 2022-2026 ma utrzymać się na poziomie 19,9%. Według amerykańskiej firmy Goldman Sachs, specjalizującej się w sektorze bankowym, w 2022 rynek dronów osiągnie wartość 100 mld dolarów.

Kluczowym trendem zyskującym popularność na rynku baterii do dronów stały się partnerstwa biznesowe. Przykładowo w marcu 2021 roku amerykański Axon specjalizujący się w elektronicznych urządzeniach sterujących nawiązał współpracę z producentem dronów Skydio. Umożliwiło to opracowanie autonomicznych dronów dla organów ścigania i służb ratowniczych. W listopadzie 2020 roku AggieAir Uniwersytet w stanie Utah nawiązał współpracę z Arctech Charge, amerykańską firmą działającą w zakresie akumulatorów do dronów. Współpraca ta ma na celu stworzenie technologii ładowania akumulatorów i wydłużenia ich żywotności m.in. dla floty dronów. Ma to zapewnić rentowność i trwałość każdej operacji wykonywanej przez drony. W październiku 2020 roku amerykańska firma Honeywell przejęła firmę Ballard specjalizującą się w ogniwach paliwowych z membraną do wymiany protonów.

Źródło: The Business and Research

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Dassault Systèmes i Airbus rozszerzają strategiczne partnerstwo
Aktualności
Maszyny do produkcji papieru
Przemysł 4.0
Emerson rozwija DeltaV Mimic: nowa wersja 6.LTS wspiera zaawansowane symulacje cyfrowe
Aktualności
Collaborate Poland 2025 – największe wydarzenie poświęcone cobotom w Europie Środkowo-Wschodniej!
Zasilanie, aparatura nn
Kolejne farmy wiatrowe Enei
Aktualności
Rynek ciężkiego sprzętu budowlanego
Powiązane treści
Toyota na czołowej pozycji pod względem patentów na akumulatory
Rynek dronów dostawczych przekroczy 52 mld dolarów
Rynek dronów w inspekcji i monitoringu - 36 mld dolarów w 2030 roku
Prognoza dla rynku trackerów solarnych
W USA dostawy dronami coraz szerzej akceptowane
CATL wprowadzi akumulatory CTP 3. generacji
Rekordowy wzrost rynku oprogramowania do analizy danych z dronów
Rynek rozdzielnic osiągnie 120 mld dolarów
Drony budowały linię WN
APS dostarczy Arabii Saudyjskiej system antydronowy

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów