W USA dostawy dronami coraz szerzej akceptowane

| Gospodarka Aktualności

Flytrex, specjalista w zakresie handlu detalicznego i dostaw żywności dronami, otrzymał zgodę Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) na rozszerzenie zasięgu dostaw z jednej do dwóch mil morskich ze wszystkich swoich stacji operacyjnych w Północnej Karolinie i Teksasie. Wszystkie loty prowadzone są z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

W USA dostawy dronami coraz szerzej akceptowane

Aprobata jest najnowszym z kilku osiągnięć firmy Flytrex, w tym niedawnej ekspansji dostaw dronowych do Granbury w Teksasie, na obrzeżach Dallas-Fort Worth. Flytrex posiada trzy stacje operacyjne w stanie Karolina Północna - w Fayetteville, Raeford i Holly Springs.

- Dostarczanie dronami na dużą skalę w końcu się rozwija, a ta aprobata FAA stawia nas w czołówce tego trendu. Nie możemy się doczekać kontynuacji ekspansji sieci lotów, aby pewnego dnia zapewniać trzyminutową dostawę do dziesiątek milionów podwórek w USA - mówił Yariv Bash, współzałożyciel i CEO Flytrexa.

Dostawy będą realizowane we współpracy z wieloletnim partnerem Causey Aviation Unmanned, oferującym żywność, napoje i inne towary - teraz do około 100 tys. klientów. To znaczny wzrost w porównaniu z 40 tys. wcześniej obejmowanych odbiorców.

Proces zamawiania dostawy za pomocą drona pozostanie taki sam w każdej lokalizacji. Kwalifikujący się klienci będą mogli zamawiać szeroką gamę produktów spożywczych i towarów w pobliskich sklepach oraz w lokalnych restauracjach i kawiarniach. Zamówienia są składane za pomocą aplikacji Flytrex, która informuje klientów o statusie zamówienia na trasie, aż do bezpiecznego opuszczenia paczki na ich podwórka.

W 2017 roku Flytrex z powodzeniem uruchomił pierwszy na świecie w pełni autonomiczny miejski system dostarczania za pomocą dronów w Reykjaviku na Islandii.

Firma ściśle współpracuje z organami regulacyjnymi, aby zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa podczas realizacji dostaw. Uczestniczyła w Pilotażowym Programie Integracyjnym UAS (Unmanned Aircraft System Integration Pilot Program) FAA, który zakończył się w październiku 2020 r., i kontynuowała kolejną inicjatywę FAA - BEYOND - współpracując z Departamentem Transportu Karoliny Północnej, aby pomóc w sprostaniu pozostałym wyzwaniom integracji UAS.

źródło: Robotics & Automation

Zobacz również