Chiny ogłaszają program dotacji na zakup pojazdów NEV

| Gospodarka Aktualności

W ramach dążenia do zerowej emisji dwutlenku węgla, Chiny uruchomiły nową rundę programu dotacji mających na celu stymulowanie zakupów pojazdów typu NEV (New Energy Vehicles) na obszarach wiejskich. Według źródeł umiejscowionych w łańcuchu dostaw, dzięki temu w środowisku produkcyjnym EV w drugiej połowie roku ma się zwiększyć sprzedaż dla producentów komponentów. Równolegle z chińską kampanią promującą pojazdy NEV, na obszarach wiejskich tworzona ma być większa liczba punktów wymiany baterii.

Chiny ogłaszają program dotacji na zakup pojazdów NEV

Statystyki pokazują, że sprzedaż detaliczna samochodów w Chinach wzrosła o 43,5% miesięcznie i o 22,6% rok do roku, osiągając w czerwcu 1,943 mln sztuk, dzięki całkowitemu zniesieniu blokad w miastach wschodnich Chin. W czerwcu sprzedano 571 tys. samochodów NEV, czyli o 141% więcej w skali roku i o 35,3% więcej niż miesiąc wcześniej. Z kolei w pierwszej połowie 2022 r. łączna sprzedaż pojazdów NEV wyniosła już 2,467 mln sztuk. Źródła twierdzą, że w drugiej połowie bieżącego roku sprzedaż NEV będzie rosła.

Wielu tajwańskich dostawców komponentów precyzyjnych, złączy, zespołów kabli i wiązek przewodów jest gotowych na realizację w nadchodzących miesiącach większych dostaw do Chin, w tym China Fineblanking Technology, Hu Lane, Eason Precision, Primax Electronics, Sinbon Electronics i Aces Electronics.

źródło: DigiTimes