Cyfrowa transformacja Grupy Lotos

Grupa Lotos współpracuje z firmą Microsoft w zakresie stworzenia cyfrowego bliźniaka fragmentu infrastruktury krytycznej rafinerii. To pierwsze tego typu wdrożenie w sektorze naftowo-gazowym w Polsce. Wirtualne odwzorowanie rzeczywistej instalacji, urządzeń i procesów pozwoli spółce przewidywać potencjalne problemy i awarie, zanim do nich dojdzie.

Posłuchaj
00:00

W ten sposób Lotos zapewni ochronę krytycznej infrastruktury przesyłowej i ograniczy koszty związane z przestojami. Za realizację projektu "Cyfrowego Bliźniaka dla Instalacji 0200" odpowiada dział usług Microsoft — Industry Solutions Delivery, globalna jednostka wdrażająca nowoczesne rozwiązania chmurowe. Projekt został wpisany na listę inicjatyw strategicznych na lata 2021-2023 w Grupie Lotos.

Warto dodać, że w ramach wieloletniej strategii rozwoju w obszarze technologii, a także podpisanego w 2018 roku porozumienia z firmą Microsoft, Grupa Lotos zrealizowała projekty obejmujące m.in. zastosowanie sztucznej inteligencji. Współpraca pomiędzy firmami rozpoczęła się od stworzenia Centrum Kompetencyjnego Sztucznej Inteligencji, Cyfrowej Innowacji oraz Zaawansowanej Analizy Danych. Był to jeden z istotnych elementów budowania cyfrowej kultury firmy kładącej nacisk na wykorzystanie technologii w podniesieniu efektywności działania przedsiębiorstwa.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Aktualności
Rynek wózków widłowych będzie rósł 7% rocznie
Silniki i napędy
Targi Bauma: Bosch zaprezentuje 800-woltowy napęd elektryczny do maszyn budowlanych
Powiązane treści
W 2030 roku inwestycje w digitalizację sektora górniczego przekroczą 9 mld dolarów
Grupa LOTOS uruchomiła wodorowe przedsięwzięcie
Toyota w Jelczu-Laskowicach uruchomiła produkcję silników 1,5 l

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów