Prognoza dla rynku rozwiązań cyberbezpieczeństwa w przemyśle

Jak prognozuje Meticulous Research wartość globalnego rynku rozwiązań cyberbezpieczeństwa w przemyśle będzie w kolejnych latach rosła w szybkim tempie, o 15% rocznie, aż do roku 2030, kiedy przekroczy 49 mld dolarów. Główne czynniki napędzające rozwój tego rynku to postęp w dziedzinie technologii cyfrowych oraz rosnąca częstotliwość i wyrafinowanie cyberataków.

Posłuchaj
00:00

Sprzyjać temu będzie też zwiększające się zapotrzebowanie na rozwiązania bezpieczeństwa oparte na chmurze wśród małych i średnich firm oraz rosnące wykorzystanie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa technologii sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz Blockchain. Głównym czynnikiem hamującym będzie z kolei coraz bardziej odczuwalny brak specjalistów. Wyzwaniem dla tytułowej branży będą też coraz częstsze wykorzystywanie urządzeń mobilnych jako wektorów ataków oraz problemy z podatnością urządzeń IoT na cyberataki. Ze względu na typ ochrony najszybciej będzie się rozwijał segment bezpieczeństwa punktów końcowych, pod względem użytkownika końcowego - segment transportu i logistyki, a pod względem geograficznym - region Azji i Pacyfiku.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie, aparatura nn
Farma fotowoltaiczna Proszówek
Roboty
Volonaut Airbike – polski latający motocykl przyszłości rodem z „Gwiezdnych Wojen”
Aktualności
Sterowanie i kontrola - fundamenty automatyki w jeszcze nowszym wydaniu
PLC, HMI, Oprogramowanie
Oprogramowanie GenAI Studio wzmocni rozwój dużych modeli językowych - LLM
Aktualności
Rozwój oświetlenia samolotów
Przemysł 4.0
Dassault Systèmes i Airbus rozszerzają strategiczne partnerstwo
Powiązane treści
Roboty przemysłowe są coraz bardziej podatne na ataki doświadczonych hakerów
Liczba cyberzagrożeń ICS spada, ale jedna trzecia luk nadal pozostaje
Liczba cyberataków wzrosła do 13 na sekundę - kluczowym celem OT
Bezpieczeństwo w IoT
W ubiegłym roku 75% branży przemysłowej doświadczyło ataków ransomware
Do około 100 tys. systemów sterowania jest dostęp przez Internet

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów