Prognoza dla rynku rozwiązań cyberbezpieczeństwa w przemyśle

Jak prognozuje Meticulous Research wartość globalnego rynku rozwiązań cyberbezpieczeństwa w przemyśle będzie w kolejnych latach rosła w szybkim tempie, o 15% rocznie, aż do roku 2030, kiedy przekroczy 49 mld dolarów. Główne czynniki napędzające rozwój tego rynku to postęp w dziedzinie technologii cyfrowych oraz rosnąca częstotliwość i wyrafinowanie cyberataków.

Posłuchaj
00:00

Sprzyjać temu będzie też zwiększające się zapotrzebowanie na rozwiązania bezpieczeństwa oparte na chmurze wśród małych i średnich firm oraz rosnące wykorzystanie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa technologii sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz Blockchain. Głównym czynnikiem hamującym będzie z kolei coraz bardziej odczuwalny brak specjalistów. Wyzwaniem dla tytułowej branży będą też coraz częstsze wykorzystywanie urządzeń mobilnych jako wektorów ataków oraz problemy z podatnością urządzeń IoT na cyberataki. Ze względu na typ ochrony najszybciej będzie się rozwijał segment bezpieczeństwa punktów końcowych, pod względem użytkownika końcowego - segment transportu i logistyki, a pod względem geograficznym - region Azji i Pacyfiku.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
Rynek oprogramowania MRO w lotnictwie
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Powiązane treści
Roboty przemysłowe są coraz bardziej podatne na ataki doświadczonych hakerów
Liczba cyberzagrożeń ICS spada, ale jedna trzecia luk nadal pozostaje
Liczba cyberataków wzrosła do 13 na sekundę - kluczowym celem OT
Bezpieczeństwo w IoT
W ubiegłym roku 75% branży przemysłowej doświadczyło ataków ransomware
Do około 100 tys. systemów sterowania jest dostęp przez Internet

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów