igus przedstawia 4-letnią gwarancję na swoje produkty

| Gospodarka Aktualności

Firma igus oferuje obecnie gwarancję do czterech lat na wszystkie produkty o przewidywalnej żywotności. Klienci korzystają zatem z długoterminowego bezpieczeństwa inwestycji i niezawodnej obsługi w przypadku roszczeń gwarancyjnych. Większa niezawodność działania to wynik miliardów cykli testowych w wewnętrznym laboratorium firmy.

igus przedstawia 4-letnią gwarancję na swoje produkty

Czteroletnia gwarancja na dużą część portfolio produktów jest bezkonkurencyjna w branży. Firma oferuje taką gwarancję na wszystkie produkty motion plastics z obliczeniem żywotności - a to większość produktów firmy. W przyszłości klienci będą mogli skorzystać z gwarancji na prowadniki kablowe i przewody chainflex, technologię liniową i napędową drylin, technologię śrub pociągowych dryspin oraz komponenty, takie jak łożyska ślizgowe lub półprodukty wykonane z własnych materiałów iglidur. Ofertę produktów z gwarancją uzupełniają łożyska kulkowe xiros, łożyska sferyczne igubal, koła zębate, łożyska wieńcowe, a także komponenty drukowane 3D tworzone w konfiguratorze online "iglidur Designer".

Trwałość dzięki wewnętrznemu laboratorium testowemu

Ta wyjątkowa gwarancja jest możliwa dzięki laboratorium testowemu o powierzchni 3800 m² znajdującemu się w siedzibie firmy w Kolonii. Tam igus poddaje swoje produkty licznym i specyficznym dla danego zastosowania testom długoterminowym i wytrzymałościowym. Każdego roku przeprowadzanych jest łącznie ponad 15 tys. testów.

Doświadczenie zdobyte podczas testów jest wykorzystywane w internetowym kalkulatorze żywotności igus, który pozwala firmom dowiedzieć się, jak długo dany komponent będzie działał - zanim go kupią. Od wiarygodnych danych z kalkulatorów żywotności do wprowadzenia kompleksowej, 4-letniej gwarancji na asortyment produktów był już tylko mały krok.

- Gwarancja daje naszym klientom możliwość dokładnego zaprojektowania indywidualnej aplikacji i zawsze wybrania najbardziej opłacalnego produktu, który z pewnością będzie działał - wyjaśnia Tobias Vogel, dyrektor generalny działu Technologii łożysk ślizgowych w igus.

3-letnia gwarancja, która wcześniej dotyczyła prowadników kablowych i przewodów igus, była dobrze odbierana przez klientów. W ubiegłym roku igus do czterech lat przedłużył gwarancję na przewody chainflex, a teraz obejmie to większość innych produktów. Nowa gwarancja obowiązuje od momentu dostawy lub udzielana jest na indywidualnie obliczoną liczbę podwójnych cykli bądź przewidywanych godzin działania produktu - w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

źródło: igus

Zobacz również