Alstom zdobył kontrakt o wartości 4 mld euro

Firma Alstom będzie realizować kontrakt na dostawę 90 pociągów Adessia Stream dla lokalnego zarządcy transportu pasażerskiego go.Rheinland und Verkehrsverbund Rhein-Ruhr (VRR), które będą eksploatowane w sieci S-Bahn w Kolonii. Kontrakt obejmuje również długoterminową umowę o pełnym zakresie usług, co oznacza, że ​​Alstom przejmie pełną odpowiedzialność za konserwację pociągów przez okres 34 lat. To największe dotychczas zamówienie Alstomu w Niemczech, którego łączna wartość przekroczy 4 mld euro.

Posłuchaj
00:00

Alstom dostarczy dwie wersje pociągów, w zależności od części obsługiwanej sieci. Wersja krótsza ma 9 wagonów i długość prawie 150 metrów, natomiast dłuższa składa się z 11 wagonów i ma blisko 170 metrów długości. Pociągi zapewniają całkowitą pojemność odpowiednio ponad 1150 i 1340 pasażerów. Obie wersje mają maksymalną prędkość 140 km/h. Składy Adessia są jednym z najbardziej zrównoważonych środków transportu przez miasta i przedmieścia.

Pociągi Adessia Stream dla wygody pasażerów wyposażono w routery Wi-Fi, gniazdka elektryczne i klimatyzację. Wielofunkcyjne obszary w każdym wagonie pociągu zapewniają dużo miejsca na wózki dziecięce i rowery. Każdy wagon końcowy ma wydzieloną strefę dla wózków inwalidzkich i jest wyposażony w toaletę, która jest również odpowiednia dla pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej.

Za rozwój pociągów odpowiedzialny będzie zakład Alstomu w Hennigsdorf, a ich produkcja będzie miała miejsce w Bautzen. Konserwacja nowych pociągów będzie prowadzona w zajezdniach w rejonie Kolonii. Oprócz konserwacji zapobiegawczej i naprawczej, Alstom zapewni również konserwację predykcyjną w celu zwiększenia dostępności pojazdów, co obniży koszty konserwacji, zapewniając znaczne oszczędności w całym cyklu życia pociągów.

Źródło: Alstom

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Czy w Polsce zniknie problem z infrastrukturą dla samochodów elektrycznych?
Aktualności
AIUT zaprezentuje najnowsze rozwiązania IoT i systemy wbudowane na targach Hannover Messe 2025
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Powiązane treści
160 lat działalności Zakładów Taboru Kolejowego w Chorzowie
Alstom zmodernizował 270 wagonów sztokholmskiego metra
Alstom wyprodukuje lokomotywy elektryczne Traxx dla polskiej spółki Ontrain
Spółki Alstom i PKP zawarły umowę serwisową
Alstom otworzył w Szwecji nowe centrum technologii i mobilności

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów