Alstom otworzył w Szwecji nowe centrum technologii i mobilności

Firma Alstom ogłosiła otwarcie nowych, najnowocześniejszych obiektów centrum w Västerås w Szwecji. Celem centrum testowo-technologicznego będzie kształtowanie przyszłości rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności. Centrum jest już w pełni operacyjne. Nowe obiekty dodają około 10 tys. m2 powierzchni do istniejących 16 tys. m2 powierzchni handlowej i biurowej.

Posłuchaj
00:00

Rozbudowane możliwości testowania i rozwoju w Västerås będą sprzyjać bliższej i szerszej współpracy z wiodącymi uniwersytetami w Szwecji, co stanowi znaczącą przewagę w opracowywaniu i testowaniu nowych technologii. Okoliczne firmy - od małych start-upów po duże grupy - również mogą skorzystać na bliskości nowego obiektu.

Nowe centrum testowo-technologiczne Alstomu w Västerås zatrudnia około 500 osób we wszystkich obszarach - tabor kolejowy i komponenty, systemy cyfrowe i zintegrowane, usługi, a także zarządzanie ogólne - w tym przy projektach inżynieryjnych, przemysłowych i kluczowych dla różnych dziedzin rozwoju oraz produkcji firmy Alstom.

Rozwiązania opracowane, przetestowane i wdrożone przez zespoły w Västerås są dostarczane na całym świecie w ramach szeregu projektów, w tym konwersji pociągów regionalnych z napędem spalinowo-elektrycznym na zasilanie akumulatorowe dla SNCF, dla szybkich pociągów w Delhi oraz pociągów podmiejskich w Paryżu i dla singapurskiego metra. Alstom ma także w Västerås duży oddział serwisowy i konserwacyjny, który między innymi nadzoruje modernizację sztokholmskiego metra C20.

W ceremonii otwarcia, która odbyła się 30 listopada, uczestniczyli Daniel Westlén - sekretarz stanu przy ministrze środowiska, Henri Poupart-Lafarge - prezes i CEO Alstomu, Gian Luca Erbacci - prezes Alstom Europe, Rob Whyte - dyrektor zarządzający Alstomu w krajach nordyckich oraz Maria Signal Martebo - dyrektor zarządzająca Alstomu w Szwecji.

Alstom jest największym dostawcą na szwedzkim rynku kolejowym. Ma na koncie ponad tysiąc pociągów przekazanych szwedzkim kolejom i duże kontrakty na konserwację. Firma jest także w Szwecji liderem we wdrażaniu ERTMS, zarówno na pokładzie, jak i przy torach, a także wprowadza nowy standard krajowego systemu zarządzania ruchem dla Trafikverket.

Źródło: Alstom

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Minirobot do wirtualnych biopsji i wewnętrznych skanów 3D
Aktualności
Czy w Polsce zniknie problem z infrastrukturą dla samochodów elektrycznych?
Aktualności
AIUT zaprezentuje najnowsze rozwiązania IoT i systemy wbudowane na targach Hannover Messe 2025
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Powiązane treści
Spółki Alstom i PKP zawarły umowę serwisową
Alstom zbuduje w Bukareszcie nowoczesną bazę serwisową dla pociągów Coradia Stream
Alstom zmodernizował 270 wagonów sztokholmskiego metra
Umowa Air Products i Alstom
Alstom zdobył kontrakt o wartości 4 mld euro
Paryż zamówił metro nowej generacji za przeszło 800 mln euro
Alstom dostarczy pociągi Coradia Stream dla NAH.SH w Niemczech
160 lat działalności Zakładów Taboru Kolejowego w Chorzowie
Alstom podpisał umowę na dostawę lokomotyw Traxx o wartości 500 mln euro
Alstom wyremontuje piętrowe wagony Twindexx Kolei Mazowieckich
Alstom uruchomił produkcję w Nadarzynie

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów