Nowości napędowe firmy Multiprojekt

| Prezentacje firmowe Artykuły

W ofercie firmy Multiprojekt pojawiła się nowa seria serwonapędów.

Nowości napędowe firmy Multiprojekt

NAPĘDY ABB

W styczniu 2011 roku Baldor wszedł w skład grupy ABB. Od tamtego czasu przez rok obie firmy pracowały nad pełną integracją produktów serwonapędowych i sterowników ruchu. Wizualna zmiana dotyczy wyglądu produktów Baldor, kojarzonych dotychczas z żółtym kolorem. Obecnie niektóre z wyrobów wytwarzane są w barwach firmy ABB, czyli jest to w przewadze kolor biały.

Większość urządzeń w starych barwach będzie dostępna do końca 2012 roku. Jednocześnie strona firmy Baldor www.baldormotion.com została zastąpiona przez stronę www.abbmotion.com. Z punktu widzenia klientów nie ma zmian w obsłudze przez naszą firmę - Multiprojekt jest dystrybutorem produktów ABB/Baldor z zakresu serwo i sterowników ruchu.

Warto dodać, że w sterownikach ruchu NextMove (odpowiednio w wersjach standardowych oraz z Ethernetem) zaimplementowana została obsługa protokołów Modbus RTU oraz Modbus TCP. Na rynku pojawił się również napęd MicroFlex e150 obsługujący protokół EtherCAT.

SERWONAPĘDY ESTUN

W ofercie firmy Multiprojekt pojawiła się nowa seria serwonapędów Estun ProNet-AMC. Są to produkty należące do najwyższej półki serwonapędów obecnych w ofercie producenta w obniżonej cenie dzięki zastosowaniu enkodera inkrementalnego 2500 imp./obrót.

Oferuje ona największe możliwości konfiguracji i sterowania, charakteryzuje się najszybszą odpowiedzią oraz autotuningiem w czasie rzeczywistym. Serwonapęd akceptuje cyfrowe sterowanie pozycją, analogowo prędkością i momentem, pozycjonowanie z wykorzystaniem sieci Modbus (wykorzystywany jest 16-pozycyjny indekser) i CANopen (pozycja, prędkość, moment, pozycja interpolowana).

Ma on wbudowaną funkcję bazowania. Silniki charakteryzują się stopniem ochrony IP65 i mają w standardzie uszczelnienie wałka. Produkty oferowane są w kompletnych zestawach zawierających sterownik, silnik, 5-metrowe kable, złącza i oprogramowanie.

PRZEMIENNIKI CZĘSTOTLIWOŚCI ALPHA

Alpha 6000 jest to seria wysokowydajnych, jedno- i trójfazowych przemienników częstotliwości o mocach od 0,4 do 200 kW. Wykorzystują one sterowanie wektorowe zapewniające wysoki moment obrotowy przy częstotliwościach już od 0,5 Hz. Zintegrowany interfejs RS-485, obsługujący protokół Modbus RTU znacząco ułatwia komunikację z innymi urządzeniami.

Urządzenia mają również programowalne, wielofunkcyjne wejścia i wyjścia cyfrowe oraz analogowe. Dzięki obsłudze funkcji regulatora PID możliwa jest praca przemiennika częstotliwości w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego. Urządzenia z serii 6000 mają również proste funkcje sterowników PLC.

Dodatkowo możliwość bezpośredniego sterowania przemiennikiem z paneli operatorskich HMI (za pomocą protokołu Modbus RTU) znacząco wpływa na obniżenie kosztów i zwiększenie wygody użytkowania systemów sterowania pracą silników.

Multiprojekt
www.multiprojekt.pl