Nowości napędowe firmy Multiprojekt

W ofercie firmy Multiprojekt pojawiła się nowa seria serwonapędów.

Posłuchaj
00:00

NAPĘDY ABB

W styczniu 2011 roku Baldor wszedł w skład grupy ABB. Od tamtego czasu przez rok obie firmy pracowały nad pełną integracją produktów serwonapędowych i sterowników ruchu. Wizualna zmiana dotyczy wyglądu produktów Baldor, kojarzonych dotychczas z żółtym kolorem. Obecnie niektóre z wyrobów wytwarzane są w barwach firmy ABB, czyli jest to w przewadze kolor biały.

Większość urządzeń w starych barwach będzie dostępna do końca 2012 roku. Jednocześnie strona firmy Baldor www.baldormotion.com została zastąpiona przez stronę www.abbmotion.com. Z punktu widzenia klientów nie ma zmian w obsłudze przez naszą firmę - Multiprojekt jest dystrybutorem produktów ABB/Baldor z zakresu serwo i sterowników ruchu.

Warto dodać, że w sterownikach ruchu NextMove (odpowiednio w wersjach standardowych oraz z Ethernetem) zaimplementowana została obsługa protokołów Modbus RTU oraz Modbus TCP. Na rynku pojawił się również napęd MicroFlex e150 obsługujący protokół EtherCAT.

SERWONAPĘDY ESTUN

W ofercie firmy Multiprojekt pojawiła się nowa seria serwonapędów Estun ProNet-AMC. Są to produkty należące do najwyższej półki serwonapędów obecnych w ofercie producenta w obniżonej cenie dzięki zastosowaniu enkodera inkrementalnego 2500 imp./obrót.

Oferuje ona największe możliwości konfiguracji i sterowania, charakteryzuje się najszybszą odpowiedzią oraz autotuningiem w czasie rzeczywistym. Serwonapęd akceptuje cyfrowe sterowanie pozycją, analogowo prędkością i momentem, pozycjonowanie z wykorzystaniem sieci Modbus (wykorzystywany jest 16-pozycyjny indekser) i CANopen (pozycja, prędkość, moment, pozycja interpolowana).

Ma on wbudowaną funkcję bazowania. Silniki charakteryzują się stopniem ochrony IP65 i mają w standardzie uszczelnienie wałka. Produkty oferowane są w kompletnych zestawach zawierających sterownik, silnik, 5-metrowe kable, złącza i oprogramowanie.

PRZEMIENNIKI CZĘSTOTLIWOŚCI ALPHA

Alpha 6000 jest to seria wysokowydajnych, jedno- i trójfazowych przemienników częstotliwości o mocach od 0,4 do 200 kW. Wykorzystują one sterowanie wektorowe zapewniające wysoki moment obrotowy przy częstotliwościach już od 0,5 Hz. Zintegrowany interfejs RS-485, obsługujący protokół Modbus RTU znacząco ułatwia komunikację z innymi urządzeniami.

Urządzenia mają również programowalne, wielofunkcyjne wejścia i wyjścia cyfrowe oraz analogowe. Dzięki obsłudze funkcji regulatora PID możliwa jest praca przemiennika częstotliwości w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego. Urządzenia z serii 6000 mają również proste funkcje sterowników PLC.

Dodatkowo możliwość bezpośredniego sterowania przemiennikiem z paneli operatorskich HMI (za pomocą protokołu Modbus RTU) znacząco wpływa na obniżenie kosztów i zwiększenie wygody użytkowania systemów sterowania pracą silników.

Multiprojekt
www.multiprojekt.pl

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Zasilanie, aparatura nn
UPS EVER Netline RT - rozwiązanie Line-Interactive z możliwością skalowania
Przemysł 4.0
Projektowanie produktu i procesu: jak to zrobić z użyciem technologii cyfrowych
PLC, HMI, Oprogramowanie
CtrlX AUTOMATION - nowa era automatyzacji przemysłu
PLC, HMI, Oprogramowanie
Od pomysłu do realizacji: jak cyfrowe bliźniaki wpływają na cykl życia produktu
Przemysł 4.0
Siły napędowe przyszłości: bezpieczeństwo, AI i zrównoważony rozwój - Trendy w automatyzacji
PLC, HMI, Oprogramowanie
Czy sterownik to wszystko, czego potrzebujesz? Inteligentna kontrola pracy maszyny
Powiązane treści
Rozmowa z Grzegorzem Góralem, prezesem zarządu, oraz Sławomirem Bydoniem, wiceprezesem firmy Multiprojekt
Multiprojekt obchodzi dziesięciolecie działalności
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Temat miesiąca
Wod-kan, uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków
Technika
Ochrona przed korozją
Magazyn
Maj 2025

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów