OnRobot: narzędzia dla szerokiego spektrum aplikacji współpracujących

| Prezentacje firmowe Roboty

Współczesne roboty, zwłaszcza współpracujące, są niezwykle zaawansowane i elastyczne, szczególnie w zakresie możliwości ich programowania. To, jakie elementy są w stanie obsłużyć, zależy głównie od doboru narzędzi montowanych na końcu ramienia (End-Of-Arm Tooling, EOAT). Obecnie roboty mogą przenosić i montować zarówno bardzo duże, jak i miniaturowe elementy - np. niewielkie śrubki lub fiolki. Także zakres obsługiwanych materiałów zdecydowanie się rozszerzył - są to zarówno metale, tworzywa sztuczne, jak i materiały bardzo delikatne - zioła czy owoce.

OnRobot: narzędzia dla szerokiego spektrum aplikacji współpracujących

Chwytaki i czujniki OnRobot są używane w wielu tradycyjnych zastosowaniach przemysłowych, ale dzięki uniwersalności i elastyczności tych narzędzi, możliwości są nieograniczone. Szybka instalacja i proste programowanie chwytaków i czujników pozwala zaoszczędzić czas instalacji i cykli produkcyjnych, zwiększając tym samym wydajność i zapewniając szybki zwrot kosztów całej aplikacji.

RG2 - ELASTYCZNY CHWYTAK DO LŻEJSZYCH ZADAŃ

RG2 to chwytak współpracujący zaprojektowany z myślą o bezproblemowej integracji z ramionami robotów współpracujących Universal Robots, KUKA, Kawasaki, FANUC, Techman, Doosan, NACHI i Yaskawa. RG2 eliminuje niepotrzebne problemy instalacyjne dzięki zestawom montażowym i działa bez zewnętrznych kabli, dzięki czemu każdy ruch robota może być wykonywany bez obawy o uszkodzenie kabla.

Współpracujące chwytaki RG2 o udźwigu 2 kg to rozwiązanie plug&produce - szybka instalacja i proste programowanie chwytaków skraca czas wdrożenia o 30%. RG2 doskonale sprawdza się w aplikacjach pick&place, pakowanie i paletyzacja, obsługa maszyn i montaż.

RG2-FT - INTELIGENTNY CHWYTAK Z WBUDOWANYMI CZUJNIKAMI

Pierwszy na świecie chwytak, który widzi i wyczuwa obiekty dzięki wbudowanym w końcówki palców czujnikom siły/momentu obrotowego i czujnikom zbliżeniowym. Chwytak RG2-FT wykrywa położenie przedmiotu, nawet jeśli nie jest on precyzyjnie ustawiony. Chwytak może "zobaczyć", czy coś otrzymał, i "wie", czy ma to zwolnić.

RG2-FT zapewnia też łatwą konfigurację nawet w przypadku skomplikowanych zadań. Może być stosowany do obsługi przedmiotów o różnych rozmiarach oraz wykonanych z różnych materiałów, w tym takich jak: tworzywa sztuczne, metal, szkło, tektura i drewno. Idealne zastosowania dla RG2-FT to m.in. montaż precyzyjny, kontrola jakości oraz pick&place.

VG10 - PODWÓJNY CHWYTAK PODCIŚNIENIOWY

VG10 jest pierwszym chwytakiem podciśnieniowym opracowanym specjalnie do aplikacji współpracujących. Podwójny chwytak podciśnieniowy VG10 daje robotowi dwie "dłonie", a więc możliwość jednoczesnego chwytania kilku elementów i wykonywania wielu zadań jednym ruchem.

Ponadto chwytak ma wbudowaną elektryczną pompę podciśnieniową, dzięki czemu nie wymaga dostarczania sprężonego powietrza i stosowania zewnętrznych połączeń występujących w wypadku klasycznych chwytaków podciśnieniowych.

VG10 może delikatnie i sprawnie przenosić wykonane z wielu różnych materiałów elementy o zróżnicowanych wymiarach, masach i kształtach. Mający udźwig 10 kilogramów chwytak robotyczny jest przeznaczony do współpracy z szeroką gamą lekkich robotów wszystkich producentów. Świetnie sprawdza się w aplikacjach pick and place, pakowanie i paletyzacja oraz obsługa maszyn.

CHWYTAK GECKO - INSPIRACJA NATURĄ I KONCEPCJĄ NASA

Chwytak Gecko wykorzystuje miliony mikroskopijnych włókien, które przylegają do powierzchni, wykorzystując potężne siły van der Waalsa - w taki sam sposób, jak wspinają się gekony. Zainspirowany naturą, chwytak Gecko umożliwia mocowanie i podnoszenie każdego rodzaju płaskich i gładkich elementów. Odbywa się to bez użycia sprężonego powietrza i innej energii zewnętrznej - dzięki temu jest wydajnym i ekonomicznym rozwiązaniem.

Gecko może przenosić płaskie elementy o maksymalnej masie 4,1 kg, w zależności od struktury lub zabrudzenia. Wbudowany czujnik automatycznie wykrywa przedmioty o grubości do 240 mm i wyznacza siłę, która zapewni bezpieczeństwo procesu "przyklejania". W rezultacie automatyzacja przenoszenia takich elementów jak np. szyby czy panele fotowoltaiczne stała się możliwa.

OnRobot