Inwestycja w zdrowie pracowników inwestycją w efektywność firmy

| Prezentacje firmowe Aktualności

Dynamiczny charakter świata biznesu sprawia, że pracodawcy coraz częściej inwestują w psychiczny i fizyczny dobrostan swoich pracowników. Firmy chętniej dążą więc do odnalezienia praktycznych, sprawdzonych, a przede wszystkim mądrych metod, by zadbać o zdrowie personelu. Kompletując listę benefitów pracowniczych, warto mieć na względzie zdalną diagnostykę, ponieważ satysfakcja i poczucie bezpieczeństwa zespołu przekładają się bezpośrednio na sukces całej firmy. Wypróbuj zdalną diagnostykę z rozwiązaniami Comarch.

Inwestycja w zdrowie pracowników inwestycją w efektywność firmy

Współcześni pracownicy szukając miejsc pracy, stawiają na przedsiębiorstwa, które nie tylko oferują stabilność finansową, ale także troszczą się o ogólne dobro zatrudnionych osób. Koncepcja work-life balance stała się poniekąd fundamentem, na którym budowane są nowoczesne przedsiębiorstwa. Firmy, które inwestują w dobrostan swojego zespołu, mogą cieszyć się wyższą wydajnością działań – zdrowy, wypoczęty pracownik to pracownik szczęśliwy i lepiej skoncentrowany na wykonywanej pracy.

Wiele firm poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą im zadbać o psychofizyczne zdrowie swojego zespołu. Na jakie jednak postawić, by nie tylko zaoferować przydatne bonusy, ale też wyróżnić się na tle konkurencji? Strzałem w dziesiątkę może okazać się zdalna diagnostyka.

Intuicyjna diagnostyka w przestrzeni biurowej

Przedsiębiorstwa, które chcą zapewnić swojemu zespołowi benefity zdrowotne na najwyższym poziomie, chętniej decydują się na wprowadzenie programów profilaktycznych w miejscu pracy. Tego typu inicjatywy pozwalają pracownikom skorzystać z niezbędnych badań bez konieczności wizyt w placówkach medycznych czy długotrwałych oczekiwań na wyniki. Dzięki temu omijamy niekiedy bardzo długi czas oczekiwania na wizytę, wysokie koszty oraz kolejki.

Wyobraź sobie rzeczywistość, w której każdy pracownik może łatwo i sprawnie wykonać podstawowe badania zdrowotne w swoim miejscu pracy. Wystarczy podejść do wyznaczonego stanowiska lub pokoju, skorzystać z dostępnych urządzeń pomiarowych, a wyniki badań zostaną automatycznie przesłane na podany przez pracownika adres mailowy. To nie tylko oszczędność czasu, ale także wygoda, spokój ducha i bezpieczeństwo. Na szczęście ta wizja nie musi pozostawać tylko w Twojej wyobraźni!

Poznaj Punkt Diagnostyczny od Comarch

Comarch Punkt Diagnostyczny to mobilne centrum diagnostyczne zamknięte pod postacią walizki, którą łatwo przeniesiesz do odpowiedniego pokoju w przestrzeni biurowej. Rozwiązanie składa się z sensorów i specjalistycznego oprogramowania, dzięki którym sprawnie wykonasz podstawowe badania zdrowotne w miejscu pracy.

Jak to działa? Pracownik jest prowadzony przez proces badania przez aplikację mobilną na tablecie. A dzięki sensorom, które mierzą kluczowe parametry zdrowotne, uzyskuje kompleksową analizę aktualnego stanu zdrowia. Zarejestrowane pomiary trafiają bezpośrednio do platformy Comarch e-Care 2.0 (wyrób medyczny certyfikowany na zgodność z Rozporządzeniem UE 2017/745 (MDR)), gdzie są analizowane przez zespół Centrum Medycznego iMed24. Po szczegółowej analizie pracownik otrzymuje raport z wynikami badań i ich wstępną interpretacją.

Dobrostan i bezpieczeństwo pracowników na pierwszym miejscu

Zatem jeśli widzisz potencjał inwestycji w zdrowie i dobrostan swojego zespołu, zdecydowanie warto rozważyć wprowadzenie Punktu Diagnostycznego jako jednego z pracowniczych benefitów. Dzięki temu rozwiązaniu Comarch nie tylko zyskasz zadowolony i zdrowy zespół pracowników, ale również pokażesz swoim klientom profesjonalizm i zaangażowanie firmy w dbanie o ludzi. Inwestycja w zdrowie oraz bezpieczeństwo pracowników to inwestycja w przyszłość firmy.

Przejdź na stronę Sklepu Telemedycyna i poznaj ofertę Comarch Punktu Diagnostycznego dla klientów komercyjnych.