Moduły Han Push-In: intuicyjny i szybki montaż obiektowy

| Prezentacje firmowe Obudowy, złącza, komponenty

Nowe, beznarzędziowe przyłączenie Push-In firmy HARTING umożliwia użytkownikom skrócenie czasu montażu złączy nawet o 30%.

Moduły Han Push-In: intuicyjny i szybki montaż obiektowy

Technologia przyłączeniowa typu Push-In nie tylko wpisuje się w globalny megatrend zrównoważonego rozwoju, ale także oferuje rozwiązania dla wyzwań, przed którymi stoi wielu klientów firmy HARTING – przede wszystkim zmian demograficznych i wynikającego z nich niedoboru wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Podobnie jak wiele komponentów firmy HARTING, nowy moduł Han Push-In charakteryzuje się szczególnie wydajnym montażem typu "plug & play". Odizolowane przewody należy włożyć wyłącznie od strony przyłączeniowej do komór (slotów) modułu. Sprężyna przyłączeniowa mocuje przewody i zapewnia stabilne połączenie wysokiej jakości. W celu montażu można również zastosować specjalne narzędzie, które wciska suwak, aby utrzymać sprężynę w stanie otwartym. Oznacza to, że przewody typu skrętka da się łatwo i bezpiecznie wprowadzać do komory slotu. Technologia Han Push-In pomaga uniknąć błędów, np. poprzez zastosowanie kodowań zapewniających wysoki stopień niezawodności umiejscowienia styków.

Technika przyłączeniowa typu Push-In to zaawansowana wersja przyłączenia sprężynowego, umożliwiająca proste zastosowanie obiektowe. To przede wszystkim szybki i nieskomplikowany montaż złącza przy zachowaniu jego jakości i wytrzymałości. Szeroka gama złączy z portfolio Han- Modular ma zastosowanie w szerokim zakresie przekrojów przewodów, aby zapewnić rozwiązania odpowiadające różnym wymaganiom użytkowników.

Za pomocą Han Push-In można montować różne typy przewodów: od przewodów typu linka bez tulejek przez przewody z tulejkami, po przewody typu drut. Spektrum jest szerokie, tak aby technika przyłączeniowa spełniała wymagania w jak największej liczbie segmentów rynku.

Zasada przyłączenia

Narzędzie wciskające utrzymuje sprężynę przyłączeniową w stanie otwartym, co umożliwia wprowadzenie przewodów typu linka. Przy stosowaniu przewodów typu drut lub zawierających tulejkę przyłączenie odbywa się bez konieczności stosowania narzędzi.

Łatwa obsługa dzięki możliwości przyłączenia beznarzędziowego

Technika przyłączeniowa typu Push- In nadaje się szczególnie do instalacji obiektowej: pozwala użytkownikowi szybko i elastycznie reagować na różne wymagania i w różnych środowiskach. Ponieważ działa ona bez użycia narzędzi, nie są wymagane żadne dalsze kroki w celu przygotowania procesów montażowych. W ten sposób użytkownicy oszczędzają czas pracy i zasoby – redukując koszty.

Push-In ułatwia także operowanie komponentami podczas prac konserwacyjnych w środowiskach o niewielkiej przestrzeni montażowej. Wystarczy niewiele miejsca, aby wyciągnąć i ponownie włożyć tulejki kablowe. Dlatego omawiana technika jest odpowiednia wszędzie tam, gdzie wymaga się wysokiego stopnia elastyczności, np. przy wymianie narzędzi na maszynach. Dzięki Push- In da się to zrealizować tak prosto i szybko, jak to możliwe – i bez użycia narzędzi.

Przegląd korzyści

Do 30% krótszy czas montażu przy bezpośrednim wprowadzeniu przewodu do komory (slotu).

Łatwa obsługa, dzięki możliwości beznarzędziowego przyłączenia.

Oszczędności w porównaniu z alternatywnymi technikami przyłączeniowymi.

Maksymalna elastyczność – nadaje się do tulejek, przewodów typu linka i typu drut.

Kompatybilność łączeniowa z identycznymi produktami stworzonymi do innych technik przyłączeniowych.

 

HARTING Polska
www.harting.pl