AFL2-W19A-H61 - wyjątkowy komputer panelowy z sygnalizacją świetlną

| Technika

W 2012 roku firma IEI Technology odświeżyła swoją ofertę komputerów panelowych popularnej serii AFL. Urządzenia te przeznaczone są przede wszystkim do lekkich aplikacji przemysłowych i uniwersalnego zastosowania w warunkach umiarkowanych pod względem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Seria AFL rozrosła się o kilka nowych modeli, z których na największa uwagę zasługuje AFL2-W19A-H61.

AFL2-W19A-H61 - wyjątkowy komputer panelowy z sygnalizacją świetlną

Urządzenie ma ekran o przekątnej 19", jasności 250 cd/m² i podświetleniu za pomocą LED. Ma on kontrast 1000:1 i żywotność MTBF wynoszącą 30 tys. godzin. Rozdzielczość jest typowa dla takich wymiarów i wynosi 1440x900. Komputer wyposażony jest w ekran dotykowy - pojemnościowy lub rezystancyjny 5-przewodowy. W górnej części obudowy umieszczono kamerę 1,3 megapiksela.

Platforma sprzętowa oparta jest na wydajnym chipsecie Intel H61, który współpracuje z procesorami Intel rodziny Sandy Bridge (Pentium, Core i3 oraz Core i5). W komputerze można zainstalować maksymalnie 16 GB pamięci RAM, ma on również miejsce na dysk SATA 2,5" oraz kieszeń na napęd CD/DVD. Do dyspozycji są najpopularniejsze interfejsy: 2xRS-232, RS-422/485, 2xUSB 3.0, 3xUSB 2.0, VGA i HDMI (możliwość obsługi drugiego niezależnego monitora).

Dodatkowo na panelu frontowym o IP64 znalazł się slot kart SD i port mini USB. Nowością i ciekawostką są sygnalizatory LED, wbudowane w górne narożniki obudowy komputera. Użytkownik ma możliwość zaprogramowania koloru świecenia w zależności od stanu pracy komputera. To idealne rozwiązanie do kontroli stanu urządzeń zainstalowanych na hali produkcyjnej lub sygnalizacji pracy stanowisk w bibliotece, szpitalu, studiach dźwiękowych.

Standardowo AFL2-W19A-H61 jest wyposażony w kartę WIfiIEEE802.11b/g/n, a opcjonalnie można doposażyć komputer w moduł Bluetooth 2.1 EDR, czytnik RFID EM lub Mifare oraz czytnik kart magnetycznych. Całość może pracować w szerokim zakresie temperatur - od -20 do 50°C. Komputer ma obszerny radiator, przy czym przy przekroczeniu krytycznej temperatury (jej wartość ustawia użytkownik), włącza się wbudowany wentylator.

JM elektronik
www.jm.pl

Zobacz również