Modułowe napędy liniowe od igus zapewniają swobodę dobierania szerokości i długości

Nowy modułowy zestaw napędów drylin ZLW firmy igus, specjalisty od tworzyw sztucznych w ruchu, zapewnia jeszcze większą swobodę projektowania konstruktorom - teraz można odpowiednio do potrzeb zestawiać gotowe do wbudowania napędy z różnych materiałów, o różnych szerokościach i rozstawach między szynami. Dzięki temu wysoko wydajne napędy liniowe można projektować w przystępnej cenie.

Posłuchaj
00:00

Gotowe do zamontowania, bezsmarowe i bezobsługowe prowadnice liniowe są coraz częściej stosowane w budowie maszyn i w zakładach przemysłowych. W tych miejscach trudno jednak o gotowe rozwiązania, dokładnie spełniające wymagania konstrukcyjne użytkownika. Chcąc ułatwić konstruktorom dobieranie produktów, firma igus, specjalista od tworzyw sztucznych w ruchu, opracowała modułowy zestaw napędów liniowych ZLW, który pozwala klientom na budowanie indywidualnych rozwiązań.

Fotografia tytułowa: Nowe, modułowe stoliki liniowe ZLW pozwalają na dobieranie żądanych rozmiarów oraz materiałów wsporników wałka, szyn i wózków (Źródło: igus GmbH)

Ten modułowy system pozwala na nieskomplikowane i szybkie konfigurowanie szerokości, odległości między szynami oraz długości napędu liniowego. Ze względu na płaską konstrukcję, te stoliki liniowe z paskiem zębatym mogą być stosowane w ograniczonej przestrzeni. Ponadto użytkownicy mogą zamawiać wsporniki wałków, szyny oraz wózki z aluminium lub ze stali nierdzewnej.

Te ostatnie mogą być szczególnie interesujące w aplikacjach do branży spożywczej, gdzie większość komponentów powinna być wykonane ze stali nierdzewnej, a tutaj trudno o modułowe rozwiązania dostępne "z półki". Napęd w wersji nierdzewnej jest wyposażony we wkładki ślizgowe z materiału iglidur E7 dla zapewnienia maksymalnej żywotności.

Prowadnice liniowe mogą być dostarczane z silnikiem igus lub zestawem do podłączania silnika klienta, z wałkami pełnymi lub drążonymi z możliwością konfiguracji wyjścia pod podłączenie silnika z prawej lub lewej strony bloku końcowego.

TERAZ PRZYSTOSOWANE DO JESZCZE WIĘKSZYCH OBCIĄŻEŃ I BARDZIEJ DYNAMICZNYCH APLIKACJI

Napęd o nowym rozmiarze ZLW-20 pozwala na przesuwanie obciążeń do 75 kg, przy długości posuwu do 3000 milimetrów. Ponadto szeroki pas napędowy pozwala na uzyskanie dużych prędkości przejazdu, nawet ponad 5 m/s, zależnie od poruszanego obciążenia. Napięcie paska zębatego z poliuretanu ze stalowym zbrojeniem można regulować centralnie na wózku.

Możliwe jest również zastosowanie tych napędów w aplikacjach pod wodą przy zastosowaniu specjalnych pasków zębatych. Łożyska kulkowe w blokach pozwalają na efektywniejsze prowadzenie paska oraz zapewniają większą sprawność.

Cicha praca oraz duża żywotność, nawet przy pracy ciągłej, sprawiają, że gotowe do zamontowania rozwiązania mają szeroki zakres zastosowań, obejmujący między innymi przenośniki w przemyśle spożywczym lub laboratoriach. Co więcej, otwarta konstrukcja stolików liniowych sprawia, że są one łatwe do czyszczenia oraz odporne na zanieczyszczenia.

igus Sp. z o.o.
www.igus.pl

Zobacz więcej w kategorii: Technika
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak projektować interfejsy człowiek-maszyna?
Zasilanie, aparatura nn
Więcej kawy, mniej mleka, czyli korekcja współczynnika mocy
PLC, HMI, Oprogramowanie
Reakcyjna i predykcyjna regulacja PID
PLC, HMI, Oprogramowanie
Nowe sterowniki PLC u-control M3000 i M4000 z otwartym systemem operacyjnym u-OS dla automatyki przemysłowej
Bezpieczeństwo
Co oznacza ponad 80 lat w świecie przenośnych detektorów gazu? Mnóstwo doświadczenia!
Przemysł 4.0
Inteligentne zbiorniki w przemyśle spożywczym – mniej strat, większa efektywność
Powiązane treści
Napęd bezpośredni łączy ruchy liniowe i obrotowe
Wygięte prowadnice liniowe od igus®!
Liniowe przemieszczanie manipulatorów na linii produkcyjnej
Voxeljet: trwała precyzja druku 3D w technice liniowej firmy Bosch Rexroth
Toczenie i ślizg: hybrydowe łożyska liniowe igus w nowych rozmiarach
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa
Rynek
Pomiary i utrzymanie ruchu

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów