Panele SIMATIC HMI Unified Comfort - Ergonomia, więcej mocy obliczeniowej i nowe możliwości

| Technika

Dostępna w sprzedaży nowa generacja wysokowydajnych paneli operatorskich z ekranami od 7 do 22 cali wprowadza wiele nowych usprawnień względem poprzedników z serii Comfort. Nowe urządzenia stanowią integralną częścią systemu WinCC Unified. Podczas ich projektowania, szczególną wagę położono nie tylko na poprawę specyfikacji, ale też na przyjazne użytkowanie i ergonomię pracy operatora.

Panele SIMATIC HMI Unified Comfort - Ergonomia, więcej mocy obliczeniowej i nowe możliwości

Dzięki wykorzystaniu szklanych ekranów pojemnościowych panele Unified Comfort są tak samo wygodne i intuicyjne w użyciu jak telefony czy tablety. Wyraziste kolory, lepszy kontrast wyświetlaczy znacznie poprawiają czytelność i łatwość pracy.

Wizualizacja bazuje na rozwiązaniu SIMATIC WinCC Unified w TIA Portal, co sprawia, że idealnie nadaje się do tworzenia skalowalnych rozwiązań – od aplikacji na poziomie maszyny, aż po duże, rozproszone systemy SCADA. Otwiera to użytkownikom drzwi do wielu możliwości i funkcjonalności – niezależnie od wielkości ekranu urządzenia.

Najważniejsze funkcje i cechy

 – Opcje wizualizacji, w tym:

  • Spójna wizualizacja oparta o skalowalną grafikę wektorową (SVG);
  • Obszerna biblioteka kontrolek UI;
  • Kastomizowane kontrolki Web;

Wyjątkowa solidna technologia multitouch zoptymalizowana pod środowiska przemysłowe;
Usprawniona wydajność sprzętu i wyższe limity sprzętowe pod znacznie większe aplikacje;
Zintegrowane mechanizmy bezpieczeństwa IT, by jeszcze lepiej chronić przed cyberatakami.

Całkowitą nowością w portfolio urządzeń obsługi operatorskiej SIMATIC HMI jest możliwość rozszerzania funkcjonalności urządzeń i systemów dzięki własnym aplikacjom. W przeszłości panele HMI używane były wyłącznie do wizualizacji. Dzisiaj, dzięki integracji z Siemens Industrial Edge, użytkownicy mogą uruchamiać inne programy równolegle z wizualizacją. Dzięki temu w prosty sposób można implementować specyficzne rozwiązania wymagane w projekcie.

 

Siemens
www.siemens.pl