Fanuc Robotics otworzył nową siedzibę polskiego oddziału

W lutym we Wrocławiu otwarte zostało centrum robotyzacji Fanuc Robotics. Oprócz pełnienia roli nowej siedziby polskiego oddziału firmy, zapewnia ono działającym w Polsce przedsiębiorcom dostęp do szkoleń, usług doradczych i serwisowych oraz stanowi miejsce prezentacji robotów i innych wyrobów japońskiego producenta.

Posłuchaj
00:00

Na otwarcie oddziału, który mieści się przy ulicy Tynieckiej 12, przybyło około stu gości reprezentujących zaprzyjaźnionych partnerów biznesowych firmy oraz klientów użytkujących produkty Fanuc Robotics. Spotkanie było okazją zarówno do inauguracji działalności nowej siedziby, jak też wręczenia wyróżnień przedsiębiorstwom, które szczególnie przyczyniają się do popularyzowania robotyzacji i produktów Fanuc Robotics w kraju.

Fanuc - robot demonstracyjny

Jedna z aplikacji demonstracyjnych znajdujących się w oddziale

Najważniejszym punktem programu był jednak premierowy pokaz centrum robotyzacji, które jest, zdaniem przedstawicieli japońskiej firmy, jednym z najlepiej wyposażonych ośrodków tego typu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Prezentowane są w nim roboty przemysłowe (w tym w aplikacjach demonstracyjnych), urządzenia sterowania i serwonapędy CNC oraz obrabiarki numeryczne.

Polski oddział stawia sobie za główny cel wspieranie przedsiębiorców w poszukiwaniu optymalnych produktów, które będą odpowiedzią na ich aktualne potrzeby w zakresie zwiększenia przewagi konkurencyjnej. Z tych powodów wrocławskie centrum łączy wspomniane wcześniej funkcje ekspozycyjne z doradczo-sprzedażowymi, szkoleniowymi oraz serwisowymi.

Osobom zainteresowanym tematyką robotyzacji w Polsce polecamy poświęcony temu raport rynkowy (publikacja w wydaniu APA 5/2012) oraz rozmowę z Konradem Grohsem, prezesem Fanuc Polska, pt. "Robotyzacja zwiększa elastyczność i jakość produkcji, pozwalając na uzyskanie przewagi konkurencyjnej na rynku" (publikacja w APA 8/2012). Obydwa artykuły znaleźć można również na stronie www.automatykaB2B.pl.

Zbigniew Piątek

zdjęcie tytułowe: Konrad Grohs, prezes Fanuc Polska, dokonuje otwarcia nowej siedziby

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Rynek pomp kriogenicznych
Bezpieczeństwo
Nowy raport Delinea: cyberataki wspierane przez AI będą coraz trudniejsze do wykrycia
Przemysł 4.0
CtrlX AUTOMATION – nowa era automatyzacji przemysłu
Obudowy, złącza, komponenty
Rynek korytek kablowych - 13 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Festo świętuje 100-lecie i prezentuje „Niesamowitą Maszynę”
Aktualności
Wchodzi SOLIDWORKS CPQ - rozwiązanie biznesowe oparte na AI, zapewniające szybką i dokładną konfigurację produktów, wycenę i ofertowanie
Powiązane treści
Rozmowa z Jędrzejem Kowalczykiem, prezesem zarządu w FANUC Polska
Fanuc i Nvidia wyposażą roboty w sztuczną inteligencję
Fanuc zainwestuje 1,1 mld dolarów w nowe fabryki oraz laboratoria
Firmy Rockwell i Fanuc ogłosiły globalną współpracę
Fanuc Polska z certyfikatem ISO 9001:2008
Sprzedaż robotów przemysłowych będzie rosła o 6% rocznie
IFR o rynku robotów przemysłowych w 2012 roku
Święto robotyki podczas II Nocy Robotów PIAP
Robotyka przemysłowa w najlepszym wydaniu
Robotyzacja lekarstwem na kryzys gospodarczy?
Rozmowa z Konradem Grohsem, Country Managerem Fanuc Robotics Polska

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów