HARTING - nowe otwarcie na rynku switchy ethernetowych

| Gospodarka Artykuły

Niemiecki producent złączy i rozwiązań sieciowych zaprezentował ponad 200 nowych switchy ethernetowych z serii linii eCon. HARTING znacznie rozszerzył w ten sposób dotychczasową ofertę, jednocześnie wpisując ją w jeden ze strategicznych kierunków rozwoju firmy. Urządzenia projektowane są w Europie, cechują się atrakcyjnymi cenami, a od niedawna dostępne są także w Polsce.

HARTING - nowe otwarcie na rynku switchy ethernetowych

Na dwieście nowych urządzeń składają się różnego rodzaju switche - wersje Fast Ethernet oraz gigabitowe, wykonania z zaimplementowaną funkcjonalnością PoE+ (pozwala ona na dostarczenie odbiornikom dwukrotnie większej mocy niż w przypadku powszechnie stosowanej PoE) oraz wbudowanymi konwerterami DC/DC, które umożliwiają zredukowanie kosztów tworzenia aplikacji. Wszystkie urządzenia dostępne są w dwóch wersjach temperaturowych: podstawowej oraz rozszerzonej, umożliwiającej pracę w zakresie od -40°C do 70°C. Switche eCon mają porty RJ45 oraz światłowodowe.

Warto również zwrócić uwagę na cechy fizyczne przełączników. Seria eCon 2000 to produkty o głębokości wynoszącej jedynie 27 mm, natomiast eCon 3000 to wykonania wąskie - mające tylko 25 mm. Switche mają trwałe i zarazem lekkie aluminiowe obudowy zapewniające wysoki poziom ochrony oraz korzystne charakterystyki EMC. Dodatkowo pozwalają one obniżyć koszty użytkowania ze względu na oszczędność energii poprzez wykorzystanie technologii zgodnej z IEEE 802.3az (zmniejszony pobór energii w czasie obniżonego poziomu transmisji danych).

Tak duże poszerzenie oferty urządzeń infrastruktury sieciowej wskazuje na nowe kierunki aktywności rynkowej firmy HARTING. Wprawdzie niemiecki producent już dawniej miał w swojej ofercie urządzenia sieciowe, jednakże w porównaniu z aktualnie dostępnymi, było ich zdecydowanie mniej. Po zmianach HARTING należy jednocześnie do grupy firm mających największą ofertę przełączników sieciowych do zastosowań przemysłowych.

Wprowadzenie do sprzedaży nowej grupy produktów jest, zdaniem przedstawicieli firmy, jak najbardziej logicznym posunięciem. Patrząc na tendencje rynkowe w przemyśle oraz wizję "Przemysłu 4.0", wykorzystanie komunikacji sieciowej w naszej branży będzie w najbliższych latach rosło lawinowo. Jednocześnie dzięki temu, że firma dostarczała już wcześniej złącza oraz okablowanie strukturalne, razem ze switchami może zaoferować kompletne systemy przemysłowej transmisji danych. Tworzy to wartość dodaną dla klientów końcowych, którzy mogą korzystać z kompatybilnych ze sobą i sprawdzonych produktów od jednego producenta.

więcej informacji: www.harting.pl

Zobacz również