HARTING - nowe otwarcie na rynku switchy ethernetowych

Niemiecki producent złączy i rozwiązań sieciowych zaprezentował ponad 200 nowych switchy ethernetowych z serii eCon. HARTING znacznie rozszerzył w ten sposób dotychczasową ofertę, jednocześnie wpisując ją w jeden ze strategicznych kierunków rozwoju firmy. Urządzenia rozwijane są w Europie, cechują się atrakcyjnymi cenami, a od niedawna dostępne są także w Polsce.

Posłuchaj
00:00

Na dwieście nowych urządzeń składają się różnego rodzaju switche - wersje Fast Ethernet oraz gigabitowe, wykonania z zaimplementowaną funkcjonalnością PoE+ (pozwala ona na dostarczenie odbiornikom dwukrotnie większej mocy niż w przypadku powszechnie stosowanej PoE) oraz wbudowanymi konwerterami DC/DC, które umożliwiają zredukowanie kosztów tworzenia aplikacji. Wszystkie urządzenia dostępne są w dwóch wersjach temperaturowych: podstawowej oraz rozszerzonej, umożliwiającej pracę w zakresie od -40°C do 70°C. Switche eCon posiadają porty RJ45 oraz światłowodowe.

Warto również zwrócić uwagę na cechy fizyczne przełączników. Seria eCon 2000 to produkty o głębokości wynoszącej jedynie 27 mm, natomiast eCon 3000 to wykonania wąskie - mające tylko 25 mm. Switche mają trwałe i zarazem lekkie aluminiowe obudowy zapewniające wysoki poziom ochrony oraz korzystne charakterystyki EMC. Dodatkowo pozwalają one obniżyć koszty użytkowania ze względu na oszczędność energii przez wykorzystanie technologii zgodnej z IEEE 802.3az (zmniejszony pobór energii w czasie obniżonego poziomu transmisji danych).

Tak duże poszerzenie oferty urządzeń infrastruktury sieciowej wskazuje na nowe kierunki aktywności rynkowej firmy HARTING. Wprawdzie niemiecki producent już dawniej miał w swojej ofercie urządzenia sieciowe, jednakże w porównaniu z aktualną ofertą, było ich zdecydowanie mniej. Po zmianach HARTING należy jednocześnie do grupy firm mających największą ofertę switchy Ethernetowych do zastosowań przemysłowych.

Wprowadzenie do sprzedaży nowej grupy produktów jest, zdaniem przedstawicieli firmy, jak najbardziej logicznym posunięciem. Patrząc na tendencje rynkowe w przemyśle oraz wizję "Przemysłu 4.0", wykorzystanie komunikacji sieciowej w naszej branży będzie w najbliższych latach rosło lawinowo. Jednocześnie dzięki temu, że firma dostarczała już wcześniej złącza oraz okablowanie strukturalne, razem ze switchami może zaoferować kompletne systemy przemysłowej transmisji danych. Tworzy to wartość dodaną dla klientów końcowych, którzy mogą korzystać z kompatybilnych ze sobą i sprawdzonych produktów od jednego producenta.

HARTING
www.harting.pl/switche-ethernetowe

Zobacz więcej w kategorii: Technika
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak projektować interfejsy człowiek-maszyna?
Zasilanie, aparatura nn
Więcej kawy, mniej mleka, czyli korekcja współczynnika mocy
PLC, HMI, Oprogramowanie
Reakcyjna i predykcyjna regulacja PID
PLC, HMI, Oprogramowanie
Nowe sterowniki PLC u-control M3000 i M4000 z otwartym systemem operacyjnym u-OS dla automatyki przemysłowej
Bezpieczeństwo
Co oznacza ponad 80 lat w świecie przenośnych detektorów gazu? Mnóstwo doświadczenia!
Przemysł 4.0
Inteligentne zbiorniki w przemyśle spożywczym – mniej strat, większa efektywność
Powiązane treści
Otwarcie nowego zakładu GKN Driveline
Rozmowa z Philipem Hartingiem, prezesem firmy HARTING, oraz kadrą menedżerską przedsiębiorstwa
Jakość i technologia dla innowacji
Rozmowa z Piotrem Żukowskim, dyrektorem zarządzającym w firmie HARTING Polska
Switche Ethernetowe HARTING Ha-VIS eCon
HARTING - nowe otwarcie na rynku switchy ethernetowych
Spotkanie zarządzających oddziałami firmy HARTING
HARTING zaprezentował kompleksowe rozwiązania dla "zintegrowanego przemysłu" podczas Hannover Messe 2013
HARTING har-flex oznacza jakość
Harting zainaugurował działalność centrum innowacji w Rahden
Rozmowa z Stefanem Korfem z firmy Harting
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa
Rynek
Pomiary i utrzymanie ruchu

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów