Niedługo każdy będzie mógł zbudować robota z polskim sercem RoboCORE

Być może niedługo zbudowanie własnego, osobistego robota stanie się możliwe dla każdego. Urządzenie pełniące rolę ośrodkowego okładu nerwowego robota opracowali polscy inżynierowie ze spółki Husarion - Dominik Nowak i Radosław Jarema. Dzięki temu elementowi bez umiejętności programistycznych i inżynieryjnych można myśleć o budowie niemal każdego typu robota. RoboCORE jest kompatybilny z prawie każdym systemem mechanicznym, nawet Lego Mindstorm, i korzysta z otwartego oprogramowania działającego w chmurze, pozwalającego kontrolować gotowe konstrukcje.

Posłuchaj
00:00

Polski start-up z Krakowa zebrał dzięki serwisowi Kickstarter ponad 50 tys. dolarów potrzebnych do uruchomienia produkcji. Moduły RoboCORE mają zacząć powstawać już w maju a pierwsze serca robotyczne odbiorcy otrzymają w lipcu. RoboCORE pomoże w zlikwidowaniu barier wejściowych dla wielu potencjalnych idei biznesowych. Będzie również przydatny dla hobbystów, którzy dzięki niemu będą mogli zbudować trudne do zaprojektowania i wykonania konstrukcje.

RoboCORE to elektronika i oprogramowanie w obudowie o kształcie podobnym do anatomicznego serca. Umożliwia sterowanie i programowanie z dowolnego miejsca na świecie, a także strumieniowanie audio-wideo przez Internet. Funkcjonalności te nie są dostępne w innych systemach robotyki. Urządzenie opracowano w dwóch rozmiarach. Zawiera mikrokontroler z rdzeniem Cortex-M4, minikomputer Intel Edison z Wi-Fi i Bluetooth 4.0, porty dla silników DC z enkoderami, porty dla czujników, moduły rozszerzeń dla serwomechanizmów, a także slot na karty micro-SD i wejście micro-USB.

źródło: Reuters, Focus
zdjęcie: Kickstarter

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Czy w Polsce zniknie problem z infrastrukturą dla samochodów elektrycznych?
Aktualności
AIUT zaprezentuje najnowsze rozwiązania IoT i systemy wbudowane na targach Hannover Messe 2025
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Powiązane treści
Jak zmniejszyć koszty pracy robotów przemysłowych?
Roboty przemysłowe przyczyniły się już do wzrostu PKB o 10%
Rusza II edycja Parady Robotów
ACCREA Engineering w europejskim projekcie robota
Roczna sprzedaż robotów po raz pierwszy przekroczyła 200 tys. maszyn
Wyróżnienie dla robota PIAP Gryf
TME oferuje moduły i mikronapędy do budowy robotów
Czy krajowy sektor robotyki jest perspektywiczny?
W Słupsku powstało centrum robotyki przemysłowej
Czy w Polsce warto inwestować w robotyzację?

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów