Roboty ABB w największym w Europie, polskim zakładzie cukierniczym

| Gospodarka Artykuły

Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego "Tago" jest najnowocześniejszym i jednym z największych ciągów technologicznych produkcji ciastek w Europie. To największy, pod względem liczby linii produkcyjnych i różnorodności wyrobów, europejski zakład cukierniczy. Dysponuje 32 liniami o łącznej wydajności od 180 do 270 ton wyrobów na dobę. Firma ABB dostarczyła do fabryki kompletną linię pakowania złożoną z 12 robotów typu delta FlexPicker IRB 360, która gwarantuje wydajność na poziomie 900 sztuk zapakowanego produktu w ciągu jednej minuty.

Roboty ABB w największym w Europie, polskim zakładzie cukierniczym

- Mamy wiele bardzo nowoczesnych linii produkcyjnych, a w tym roku zakład wzbogacił się o nową, bardzo skomplikowaną linię produkcji ciastek brazylijskich i japońskich, wyposażoną w roboty ABB. Bez tych robotów nie bylibyśmy w stanie uruchomić nowej produkcji, ponieważ tego typu ciastka są tak delikatne, że pakowanie ich ręcznie bez uszkodzenia produktu jest zupełnie nieopłacalne. Roboty w tym przypadku to jedyne rozwiązanie nie tylko ze względu na wydajność, ale także precyzję działania - mówił Tadeusz Gołębiewski, założyciel i właściciel firmy Tago.

Firma ABB oprócz robotów dostarczyła przenośniki i podajniki blistrów oraz zainstalowała system wizyjny wykorzystujący oprogramowanie ABB PickMaster3. System ten pozwala rejestrowanie orientacji produktu na przenośniku, śledzenie jego położenia i wyznaczanie punkt poboru dla robotów. Zapewnia również kontrolę jakości.

Tago jest uznanym producentem wyrobów cukierniczych. Swoim zasięgiem obejmuje ponad 50 krajów na 5 kontynentach. Przedsiębiorstwo buduje obecnie nowy ciąg technologiczny, który zostanie wyposażony w najnowszy robot ABB IRB 6700.

źródło: ABB