Za nami III Forum "Bezpieczna Maszyna"

Nowa edycja Forum "Bezpieczna Maszyna" zorganizowana przez Elokon, Astat i Panasonic Electric Works miała miejsce 6 grudnia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Forum odbyło się pod patronatem honorowym Państwowej Inspekcji Pracy i dziekana Wydziału Elektrycznego. W wydarzeniu wzięło udział ponad 110 osób zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa.

Posłuchaj
00:00

Wśród licznie zebranych gości - oprócz pracodawców, pracowników zakładowych służb bezpieczeństwa i utrzymania ruchu - byli także projektanci, konstruktorzy, producenci, dostawcy i użytkownicy maszyn. Pojawili się również pracownicy i studenci gliwickiej uczelni.

Problematyka spotkania była różnorodna i dotyczyła zarówno europejskich oraz krajowych prawnych uwarunkowań bezpieczeństwa maszyn, jak też konstrukcyjnych aspektów projektowania i eksploatacji bezpiecznych maszyn oraz urządzeń. Zagadnieniom europejskiej i polskiej koncepcji kształtowania bezpieczeństwa maszyn oraz roli PIP jako organu nadzoru rynku maszyn poświęcono pierwszą część forum.

Kolejne sesje dotyczyły projektowania i modernizacji oraz technicznych środków bezpieczeństwa stosowanych przy użytkowaniu maszyn. Forum, w końcowej jego części, zaowocowało bardzo żywą dyskusją, wymianą doświadczeń i opinii. Zróżnicowane grono uczestników pozwoliło na szerokie i wieloaspektowe spojrzenie na zagadnienie bezpieczeństwa maszyn. Tematykę prelekcji i dyskusji oraz wiedzę pozyskaną w trakcie forum uczestnicy gliwickiego spotkania uznali za interesującą i bardzo przydatną w wykonywaniu ich obowiązków zawodowych.

Powiązane treści
Za nami VI edycja Ogólnopolskiego Forum "Bezpieczna Maszyna"
Zbliża się V Edycja Ogólnopolskiego Forum "Bezpieczna Maszyna"
Forum "Bezpieczna Maszyna"
Bezpieczeństwo maszyn - wyzwania dnia codziennego
Nowe normy bezpieczeństwa dla robotów współpracujących
Bezpieczeństwo maszyn na spotkaniu Klubu Paragraf 34
Przemysł wydobywczy - bezpieczeństwo, automatyka i komunikacja
ISO wydaje wytyczne dotyczące bezpiecznej współpracy z robotami
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie, aparatura nn
Grupa LAPP otworzyła we Wrocławiu Centrum Usług Biznesowych
Aktualności
Foxconn i NVIDIA budują superkomputer AI z 10 000 GPU Blackwell na Tajwanie
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów