Łódzki zakład ABB wyprodukuje transformatory dla Bombardiera

| Gospodarka Artykuły

Firma Bombardier Transportation złożyła zamówienie na 42 transformatory trakcyjne Effilight. Będą one montowane na dachach elektrycznych zespołów trakcyjnych Talent 3. Zamówienie jest częścią ramowej umowy ABB i Bombardiera na dostawę do końca 2024 r. 600 urządzeń dla 300 składów. To pierwsze duże zamówienie na niedawno wprowadzone do oferty ABB transformatory Effilight.

Łódzki zakład ABB wyprodukuje transformatory dla Bombardiera

Transformatory trakcyjne zasilą podzespoły pociągu, takie jak silniki, hamulce, oświetlenie, ogrzewanie oraz wentylacja. Produkcję aktywnej części transformatora Effilight dla Bombardiera łódzki zakład komponentów transformatorowych ABB rozpocznie w przyszłym roku. Produkcja końcowa odbywać się będzie w Szwajcarii.

Effilight jest transformatorem trakcyjnym najnowszej generacji, w którym dzięki zmniejszonej - nawet o 70% - ilości oleju wykorzystano więcej miedzi, co pozwoliło poprawić efektywność energetyczną. Urządzenie charakteryzuje się o 25% mniejszymi stratami obciążeniowymi niż występujące w transformatorze klasycznym o tej samej masie.

źródło: WNP

Zobacz również