Rynek proszków metalowych do druku 3D - 1,8 mld dolarów w 2025 roku

Według analityków z Transparency Market Research wartość globalnego rynku proszków metalowych stosowanych do druku 3D wzrośnie z 310 mln dolarów w roku 2016 do 1,8 mld dolarów w 2025. Oznaczać to będzie średni wzrost co roku na poziomie 22%. Przyczyni się do tego większy popyt ze strony branży lotniczej i samochodowej na materiały o lepszych właściwościach, na przykład na tytan.

Posłuchaj
00:00

Dzięki wytrzymałości na rozciąganie i odporności na korozję materiał ten ma wiele zastosowań między innymi w lotnictwie i medycynie. Głównym czynnikiem hamującym rozwój tego rynku będą jednak wciąż wysokie ceny proszków.

Na rynku proszków metalowych przeznaczonych do druku 3D działa obecnie wiele firm mających zasięg zarówno globalny, jak i lokalny. Chociaż jest on silnie rozdrobniony konkurencja pomiędzy tymi przedsiębiorstwami nie jest silna, ponieważ specjalizują się w różnych jego segmentach. W przyszłości opłacalne będzie zawieranie przez nie sojuszy strategicznych z dostawcami OEM dla różnych branż. W kręgu ich zainteresowania będzie przemysł lotniczy, samochodowy oraz medyczny.

źródło: Daimler

Powiązane treści
Rynek proszków metali do druku 3D czeka szybki wzrost
Rynek hybrydowych maszyn do druku 3D czeka rekordowy wzrost
Batch size 1, czyli produkcja jednostkowa w skali przemysłowej
Druk 3D części z proszków metalicznych
Przyszłość rynku metalurgii proszków
Trójwymiarowy natrysk metalowych proszków sposobem na naprawę części maszyn
Przemysł metalurgii proszków wychodzi na prostą
Druk 3D dla branży kolejowej
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant
Pomiary
Testy nowego sposobu detekcji uszkodzeń kabli
Aktualności
Firma Unilever rozbudowuje bydgoską fabrykę

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów