Rynek proszków metalowych do druku 3D - 1,8 mld dolarów w 2025 roku

| Gospodarka Artykuły

Według analityków z Transparency Market Research wartość globalnego rynku proszków metalowych stosowanych do druku 3D wzrośnie z 310 mln dolarów w roku 2016 do 1,8 mld dolarów w 2025. Oznaczać to będzie średni wzrost co roku na poziomie 22%. Przyczyni się do tego większy popyt ze strony branży lotniczej i samochodowej na materiały o lepszych właściwościach, na przykład na tytan.

Rynek proszków metalowych do druku 3D - 1,8 mld dolarów w 2025 roku

Dzięki wytrzymałości na rozciąganie i odporności na korozję materiał ten ma wiele zastosowań między innymi w lotnictwie i medycynie. Głównym czynnikiem hamującym rozwój tego rynku będą jednak wciąż wysokie ceny proszków.

Na rynku proszków metalowych przeznaczonych do druku 3D działa obecnie wiele firm mających zasięg zarówno globalny, jak i lokalny. Chociaż jest on silnie rozdrobniony konkurencja pomiędzy tymi przedsiębiorstwami nie jest silna, ponieważ specjalizują się w różnych jego segmentach. W przyszłości opłacalne będzie zawieranie przez nie sojuszy strategicznych z dostawcami OEM dla różnych branż. W kręgu ich zainteresowania będzie przemysł lotniczy, samochodowy oraz medyczny.

źródło: Daimler