Schneider Electric rozpoczyna konkurs "Go Green in the City"

Firma Schneider Electric ogłasza 8 edycję globalnego konkursu dla studentów "Go Green in the City", który otwiera przed uczestnikami wiele drzwi. Celem konkursu jest wyróżnienie odważnych pomysłów i rozwiązań, które umożliwią stworzenie inteligentnych miast charakteryzujących się wysoką efektywnością energetyczną. Tegoroczna edycja została uzupełniona o zagadnienia gospodarki cyfrowej, inteligentnego łańcucha dostaw oraz cyberbezpieczeństwa. Uczestnicy mogą zgłaszać się do 1 czerwca 2018 roku.

Posłuchaj
00:00

Organizowany przez Schneider Electric konkurs "Go Green in The City" w ciągu 8 lat stał się jednym z najważniejszych konkursów dla studentów kierunków technicznych i ekonomicznych na całym świecie. W 2017 r. wzięło w nim udział prawie 20 tys. młodych innowatorów z 3 tys. uniwersytetów funkcjonujących w 180 krajach. Wśród uczestników 58% stanowiły kobiety. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, networking ze studentami z całego świata, mentoring ekspertów Schneider Electric oraz oferty pracy.

Trzy nowe tematy związane z cyfryzacją

Dzięki zwiększeniu zakresu tematycznego studenci mają do wyboru aż pięć kategorii tematycznych: zrównoważony rozwój i inkluzywność, gospodarka cyfrowa, inteligentny łańcuch dostaw, cyberbezpieczeństwo oraz "bez granic/odważne pomysły na ekologiczność" (dowolny temat). Kategorie "zrównoważony rozwój i inkluzywność" oraz "bez granic" od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Z kolei trzy nowe kategorie kładą większy nacisk na cyfryzację oraz otwarte podejście do innowacji.

Zasady konkursu

Zasady "Go Green in the City" są proste: drużyny konkursowe muszą składać się z dwóch studentów studiujących na akredytowanych uczelniach ekonomicznych lub technicznych w tym samym kraju przez cały czas trwania konkursu. W każdej drużynie powinna być co najmniej jedna kobieta. Zgłoszenia konkursowe można składać poprzez formularz on-line do 1 czerwca 2018 r.

Wszystkie drużyny, które przejdą początkowe eliminacje, będą mogły korzystać z mentoringu ekspertów firmy Schneider Electric, którzy pomogą im stworzyć uzasadnienia biznesowe dla proponowanych rozwiązań. Pomysły te zostaną zaprezentowane w lecie na jednym z siedmiu regionalnych półfinałów: w Europie, Ameryce Północnej, Chinach, Indiach, Azji Wschodniej, na Bliskim Wschodzie oraz w RPA. Każdy z siedmiu zwycięzców regionalnych eliminacji zostanie następnie zaproszony do finału konkursu, razem z jednym wybitnym zespołem złożonym z samych kobiet oraz dwoma zespołami, które otrzymały "dziką kartę" (zostały wybrane dodatkowo wśród półfinalistów).

Po drugiej rundzie mentoringu, dziesięć drużyn spotka się podczas światowego finału, który odbędzie się jesienią w Stanach Zjednoczonych - dokładna lokalizacja jeszcze nie została opublikowana. Drużyna globalnych zwycięzców otrzyma możliwość podróży zagranicznej do dwóch wybranych przez siebie ośrodków Schneidera, a następnie rozpoczęcia kariery w firmie.

Więcej informacji o konkursie "Go Green in the City" można znaleźć na stronie: www.gogreeninthecity.com.

źródło: Schneider

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
Schneider będzie zasilany wyłącznie ze źródeł odnawialnych
Schneider Electric przejmuje MWPowerlab
Schneider Electric przejął Applied Instrument Technologies
Spotkanie Partnerów Schneider Electric
Schneider Electric w Industrial Internet Consortium
Schneider Electric o megatrendach rynkowych i możliwościach rozwoju Polski
Nowa edycja konkursu Go Green in the City
Kolejna edycja konkursu Schneider Electric - Go Green in the City
Schneider Electric współpracuje z Transpara

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów