10 miliardów zł na nisko- i zeroemisyjny transport publiczny

W środę w siedzibie GPW w Warszawie odbyło się spotkanie Impact mobilty rEVolution roundtable dotyczące rozwoju polskiego sektora automotive, w czasie którego zapowiedziane zostało wdrożenie 10-letniego programu dofinansowania ekologicznego transportu w Polsce. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy na ten cel aż 10 mld zł. Wiceprezes NFOŚiGW Artur Michalski jest zdania, że kwota może być nawet większa, zależnie od wpływów z opłaty paliwowej.

Posłuchaj
00:00

Środki mają posłużyć do przeprowadzenia w największych w Polsce aglomeracjach miejskich modernizacji taboru wykorzystywanego w transporcie miejskim, w tym autobusów, trolejbusów, tramwajów, a nawet metra. Rozbudowana ma być również niezbędna infrastruktura, między innymi sieć stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Wsparta może być również technologia wodorowa.

Jeden z najambitniejszych planów wymiany taboru ma Metropolia Górnośląsko-Zagłębiowska, obejmująca 41 miast i gmin. Z końcem ubiegłego roku zarząd metropolii zawarł porozumienie z NCBiR dotyczące dostawy 300 elektrycznych autobusów. Z uwagi na tak duże zamówienie Metropolia Górnośląsko-Zagłębiowska jest liderem programu NCBiR, w ramach którego zaplanowane jest dostarczenie do samorządów w Polsce około tysiąca elektrycznych autobusów.

Źródło: gramwzielone.pl

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Pierwszy ośrodek szkoleniowy dla humanoidalnych robotów otwarty w Chinach
Aktualności
Rynek turbin wiatrowych
Bezpieczeństwo
QNX wprowadza platformę bezpieczeństwa funkcjonalnego integrującą systemy bezpieczeństwa i obciążenia AI
Komunikacja
Sieć rzeczy i komputerów nigdy się nie zatrzymuje
Roboty
Roboty wojskowe
Zasilanie, aparatura nn
Magazyn energii PGE
Powiązane treści
Volvo z Wrocławia zdobyło największe dotychczas zamówienie na elektryczne autobusy
ABB zapewni ładowanie największej w Norwegii floty autobusów elektrycznych
Ursus wygrał największy w Polsce przetarg na dostawę autobusów elektrycznych
Do 2020 roku w Warszawie ma kursować 130 autobusów elektrycznych

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów