Ursus wygrał największy w Polsce przetarg na dostawę autobusów elektrycznych

| Gospodarka Artykuły

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze wyłonił zwycięzcę największego w Polsce przetargu na dostawę w pełni elektrycznych miejskich autobusów niskopodłogowych. Kontrakt o wartości 96,5 mln zł brutto, który obejmuje dostawę 47 nowych autobusów miejskich o długości 12 metrów podpisano z firmą Ursus Bus. Termin pierwszej dostawy przewidziano na 1 lipca 2018 r., a pełna realizacja zamówienia ma być zakończona do 30 listopada przyszłego roku. Po odebraniu wszystkich pojazdów Zielona Góra stanie się krajowym liderem rozwoju elektrycznego transportu miejskiego.

Ursus wygrał największy w Polsce przetarg na dostawę autobusów elektrycznych

Zielona Góra ustaliła budżet na poziomie 102 mln zł brutto. Oferta firmy Solaris opiewała na kwotę 101 mln zł, a oferta Ursusa na 96,5 mln zł. Obie konkurujące firmy spełniły wszystkie zgłoszone przez zamawiającego wymogi formalno-prawne.

Ursus dostarczy do Zielonej Góry model City Smile - 12-metrowy autobus miejski napędzany wyłącznie energią elektryczną. Na autobusowych pętlach zainstalowane będą systemy ładowania prądem stałym o mocach od 400 do 800 kW. W zajezdni również zamontowana zostanie szybka stacja o mocy 400 kW, a także dwuwyjściowa stacja wolnego ładowania, o mocy wyjściowej regulowanej w zakresie 40-80 kW.

Zielona Góra od około 5 lat przygotowuje się do wymiany taboru komunikacji miejskiej na elektryczny i już niedługo stanie się krajowym liderem w elektryfikacji transportu miejskiego.

źródło: gramwzielone.pl