Do swojej linii robotów CLOi firma LG dodaje egzoszkielet

| Gospodarka Roboty

Firma LG ogłosiła, że podczas targów IFA 2018, które odbędą się w Berlinie w dniach 31 sierpnia - 5 września, zaprezentuje swój pierwszy zrobotyzowany egzoszkielet. Urządzenie o nazwie LG CLOi SuitBot zostało zaprojektowane, aby wspierać nogi użytkownika, pozwalając na zwiększenie siły kończyn.

Do swojej linii robotów CLOi firma LG dodaje egzoszkielet

Zrobotyzowany egzoszkielet LG dysponuje obrotowymi przegubami i butami przypominającymi sandały z automatycznymi regulacjami, co ułatwia użytkownikom wchodzenie i wychodzenie z egzoszkieletu. Egzoszkielet został zaprojektowany tak, aby zapewniać wygodne dopasowanie oraz naturalne wzmocnienie podczas chodzenia, stania i pracy. Może to pomóc osobom, które podnoszą ciężkie przedmioty lub obsługują ciężkie narzędzia.

CLOi SuitBot może również łączyć się z robotami serwisowymi LG, by stać się częścią "inteligentnej sieci roboczej". Robotyczne egzoszkielety LG mają mieć również zdolność uczenia się podczas pracy oraz analizowania danych biometrycznych i środowiskowych w celu optymalizacji zużycia energii.

źródło: engadget

Zobacz również