Toyota zainwestuje 500 milionów dolarów w Ubera

| Gospodarka Aktualności

Toyota Motor Corp zainwestuje 500 mln USD w Uber Technologies, by wspólnie pracować nad rozwojem autonomicznych samochodów. Toyota, będąc jednym z największych na świecie producentów samochodów, oraz Uber - wiodący serwis oferujący przewóz osób na życzenie, są szeroko postrzegane jako spóźnione w rozwijaniu samochodów autonomicznych w stosunku do konkurencji.

Toyota zainwestuje 500 milionów dolarów w Ubera

Umowa pogłębia istniejącą już współpracę między firmami i jednocześnie odzwierciedla strategię Ubera, którą wprowadził CEO Dara Khosrowshahi, polegającą na tym, że Uber będzie rozwijał autonomiczne pojazdy poprzez partnerstwa, a nie na własną rękę.

Porozumienie ma tchnąć w biznes samojezdny Ubera nowe życie. Odkąd w marcu autonomiczny SUV firmy zabił pieszego w Tempe w Arizonie, Uber usunął z dróg swoje pojazdy autonomiczne, zwolnił setki kierowców testowych i zamknął centrum testowe.

Uber połączy swój autonomiczny system prowadzenia z opracowaną przez Toyotę technologią Guardian, która oferuje zautomatyzowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak utrzymywanie toru jazdy, ale nie pozwala na jazdę całkowicie autonomiczną. Połączona technologia zostanie wbudowana w japońskie minivany Sienna, które zostaną wprowadzone do sieci Ubera w 2021 roku.

źródło: Reuters

Zobacz również