Wałbrzyski zakład jedynym producentem przekładni hybrydowych Toyoty spoza Azji

| Gospodarka Silniki i napędy

Znajdujący się w Wałbrzychu zakład spółki Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchamia nową linię produkcyjną, na której wytwarzane będą przekładnie przeznaczone do napędu hybrydowego czwartej generacji. Przekładnie te montowane będą w kierowanych na rynek europejski modelach Corolla Hybrid i C-HR Hybrid. Nowa linia produkcyjna powstała kosztem 288 mln zł.

Wałbrzyski zakład jedynym producentem przekładni hybrydowych Toyoty spoza Azji

Fabryka w Wałbrzychu to pierwszy zakład Toyoty spoza Azji i drugi zlokalizowany poza Japonią, który będzie wytwarzał tak zaawansowane technologicznie przekładnie, zapewniające współdziałanie silnika spalinowego i elektrycznego. Producent zapowiada, że inwestycja w Wałbrzychu jest pierwszym etapem kilkuletniego programu wprowadzania do polskich fabryk zaawansowanej technologii hybrydowej i architektury TNGA - Toyota New Global Architecture.

Po realizacji planowanych na kolejne lata projektów łączny poziom inwestycji Toyoty w polskie fabryki przekroczy 4,5 miliarda zł. Do roku 2020 w zakładach TMMP poziom zatrudnienia wzrośnie o około 600 osób. Fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach będą wówczas zatrudniać razem ponad 2500 pracowników. Firma prowadzi obecnie rekrutację.


    

źródło: WNP, Business Insider

Zobacz również