Kuka wdroży w fabryce Audi zautomatyzowany system uszczelniania

| Gospodarka Roboty

Kuka wdroży w fabryce Audi w pełni zautomatyzowany system uszczelniania. W produkcji karoserii na etapie body-in-white, czyli przed malowaniem, montażem podzespołów i wykańczaniem, alternatywną metodą łączenia jest klejenie i uszczelnianie, które umożliwia niezawodne spajanie wielu różnych materiałów. W drugim kwartale 2020 roku firmie Kuka przyznano kontrakt na zaprojektowanie, dostawę, montaż i uruchomienie dziesięciu stanowisk robotów do automatycznego uszczelniania szwów i aplikacji izolacji, w tym dostaw materiałów.

Kuka wdroży w fabryce Audi zautomatyzowany system uszczelniania

W przyszłości 42 roboty przemysłowe Kuka na dziesięciu w pełni zautomatyzowanych stanowiskach w głównym zakładzie Audi w Ingolstadt zapewnią ochronę przed korozją, szczelność i wygłuszenie. Uszczelnianie szwów i nakładanie materiału tłumiącego metodą natryskową to dwa ściśle powiązane procesy w dziedzinie malowania.  Materiał jest natryskiwany na wnętrze karoserii w celu wytłumienia akustycznego. To zadanie wykonują roboty zamontowane na osiach liniowych firmy Kuka.

- Nowy system produkcji charakteryzuje się dużą elastycznością i jakością. Kuka wykorzystuje tutaj swoją rozległą i wieloletnią wiedzę technologiczną - powiedział Peter Mohnen, CEO firmy Kuka.

źródło: Robotics & Automation News