Nissan zredukuje moce produkcyjne

Nissan Motor, trzeci co do wielkości producent samochodów w Japonii zamierza w następnym miesiącu zredukować moce produkcyjne w kilku lokalnych fabrykach. Źródła podają, że wydajność zakładu zlokalizowanego w Kyushu, w południowej Japonii, ma być zredukowana do minimum na okres ośmiu dni, na przełomie pierwszej i drugiej połowy maja. Działania te są związane z globalnym brakiem chipów, który dotyka branżę motoryzacyjną.

Posłuchaj
00:00

Zakład, w którym montowany jest minivan Serena, X-Trail SUV i inne modele, będzie dążył do nadrobienia norm produkcyjnych po przywróceniu dostaw chipów. Dwa inne krajowe zakłady montażowe, w tym fabryka zlokalizowana w Oppama i a Shatai w Kiusiu, odwołają nocną zmianę na okres 15 dni. Wydajność czwartej fabryki Nissana w Tochigi we wschodniej Japonii zostanie zredukowana do absolutnego minimum na okres 10 dni.

Braki chipów spowodowane zimowymi burzami, a także pożarem w japońskiej fabryce układów scalonych, kosztowały światowy przemysł motoryzacyjny dziesiątki tysięcy niedostarczonych pojazdów, z największym skutkiem w Ameryce Północnej. Problemy z utrzymaniem płynności dostaw układów scalonych są również wynikiem zwiększonego popytu ze strony branży elektroniki użytkowej. Pewną rolę odegrały również sankcje wobec chińskich firm technologicznych.

Źródło: Reuters

Powiązane treści
Nissan opracował technikę przyspieszającą produkcję komponentów z CFRP
Rynek robotów mikrochirurgicznych do 2026 roku będzie wart 2 mld dolarów
Volkswagen ogłosił nowe plany rozwoju do 2030 roku
Japońscy producenci samochodów mocno ucierpieli przez lockdown w Chinach
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Roboty do uprawy w pomieszczeniach
Roboty
Automatyczne paletyzatory i depaletyzatory
Roboty
Firma OMRON przedstawia robota mobilnego OL-450S - kompletne, autonomiczne rozwiązanie w zakresie transportu materiałów
Przemysł 4.0
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów
Pomiary
Smart-VS EVO - przełamuje zasady systemów wizyjnych dzięki sztucznej inteligencji
Przemysł 4.0
Powstają nowe ciemne fabryki

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów