Daimler i Volvo wyprodukują ogniwa paliwowe

Spółka Daimler Truck AG i Volvo Group przedstawiły strategię dla nowo utworzonej spółki joint venture Cellcentric. Firma opracuje, wyprodukuje i skomercjalizuje systemy ogniw paliwowych zarówno do transportu długodystansowego, jak i do innych zastosowań. Joint venture będzie korzystać z zasobów technologicznych opracowanych przez Daimler Truck AG i Volvo Group.

Posłuchaj
00:00

Obecnie firma Cellcentric przygotowuje plany wdrożenia ogniw do seryjnej produkcji na dużą skalę. Decyzje o lokalizacji fabryki zostaną przedstawione do 2022 roku. Celem Daimler Truck AG i Volvo Group jest rozpoczęcie testów samochodów ciężarowych zasilanych ogniwami paliwowymi za około trzy lata i produkcji seryjnej takich pojazdów w połowie tej dekady. Wszystkie przedsięwzięcia w zakresie motoryzacji są realizowane niezależnie od siebie, ponieważ obie firmy pozostają konkurentami we wszystkich kategoriach pojazdów i produktów, a zwłaszcza w ogniwach paliwowych.

Na początku marca tego roku Daimler Truck AG i Volvo Group utworzyły spółkę cellcentric. Volvo nabył 50% udziałów w istniejącej spółce Daimler Truck Fuel Cell Gmbh za sumę około 600 mln euro. Daimler i Volvo w listopadzie 2020 roku zawarły wiążące porozumienie o utworzeniu spółki joint venture. Wstępne, niewiążące porozumienie podpisano już w kwietniu tego samego roku. Ponad 300 wysoko wykwalifikowanych specjalistów  pracuje dla cellcentric w placówkach zlokalizowanych w Nabern, Stuttgarcie (Niemcy) i Burnaby (Kanada). Uzyskali oni dotąd około 700 indywidualnych patentów, co potwierdza ugruntowaną pozycję firmy w rozwoju technicznym.

Źródło: Daimler

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Rynek ciężkiego sprzętu budowlanego
Aktualności
Zautomatyzowany transport materiałów w intralogistyce – Bosch Rexroth i K.Hartwall łączą siły
Aktualności
Nowy rozdział w OMRON: specjalistyczny zespół od robotyki dla lepszej obsługi klientów
Aktualności
Bosch Rexroth patrzy w przyszłość z optymizmem po trudnym roku finansowym 2024
Aktualności
ABB planuje wydzielenie działu robotyki jako samodzielnej spółki
Roboty
Universal Robots i Mobile Industrial Robots zaprezentują nowe rozwiązania AI dla przemysłu podczas Automate 2025
Powiązane treści
Volvo i Holcim na drodze do automatyzacji przemysłu wydobywczego
Prognoza dla rynku wodoru w przemyśle
Volvo Trucks otwiera pierwszą fabrykę akumulatorów w Belgii
Grupa LOTOS uruchomiła wodorowe przedsięwzięcie
Kuka kontynuuje współpracę z Daimlerem
Toyota razem z Denyo opracowały wodorową ciężarówkę-generator

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów