Volvo Trucks otwiera pierwszą fabrykę akumulatorów w Belgii

| Gospodarka Aktualności

Volvo Trucks otwiera swoją pierwszą montownię akumulatorów. Fabryka zlokalizowana w Gandawie, w Belgii, będzie dostarczać gotowe do zainstalowania akumulatory do w pełni elektrycznych ciężkich samochodów ciężarowych Volvo. Jak przekonuje Roger Alm, prezes Volvo Trucks, do 2030 r. co najmniej 50% wszystkich ciężarówek sprzedawanych przez Volvo na całym świecie będzie elektrycznych.

Volvo Trucks otwiera pierwszą fabrykę akumulatorów w Belgii

W nowej fabryce ogniwa i moduły Samsung SDI będą montowane w zestawy akumulatorowe dostosowane do gamy pojazdów elektrycznych Volvo Trucks o dużej ładowności: Volvo FH, Volvo FM i Volvo FMX. Produkcja seryjna ruszy w trzecim kwartale br. Każdy zestaw akumulatorowy będzie miał pojemność 90 kWh, a klient będzie mógł w ciężarówce zastosować do sześciu takich zestawów (540 kWh).

Akumulatory Volvo Trucks zaprojektowano tak, aby można je było później zregenerować, odnowić i ponownie wykorzystać. Sam zakład zasilany będzie w 100% energią odnawialną.

Wraz z rozpoczęciem w bieżącym roku, w Europie, produkcji trzech ciężkich modeli elektrycznych, Volvo Trucks będzie oferować na całym świecie łącznie sześć elektrycznych samochodów ciężarowych, do zastosowań od transportu miejskiego i wywozu śmieci, po transport regionalny i prace budowlane.

źródło: Volvo