Siemens i Google ułatwią korzystanie ze sztucznej inteligencji w produkcji

Firmy Siemens i Google Cloud ogłosiły współpracę mającą na celu optymalizację procesów fabrycznych i poprawę produktywności. Siemens planuje zintegrować chmurę danych Google Cloud i technologie AI/ML (artificial intelligence/machine learning) z własnymi systemami automatyzacji fabryk, aby pomóc producentom we wprowadzaniu innowacji.

Posłuchaj
00:00

Partnerzy twierdzą, że ich połączone technologie pozwolą zharmonizować dane fabryczne, uruchomić oparte na chmurze modele AI/ML na tych danych i wdrożyć algorytmy w sieci edge. Są one ukierunkowane na zastosowania takie, jak wizualna kontrola produktów lub przewidywanie zużycia maszyn na liniach montażowych.

Zdaniem Siemensa i Google'a wielu producentów nadal używa starszego oprogramowania i wielu systemów do analizy informacji o zakładzie, co wymaga dużej ilości zasobów i częstych ręcznych aktualizacji w celu zapewnienia dokładności. Ponadto wiele przedsiębiorstw wdrożyło "wyspowe" projekty AI w fabrykach, jednak z trudem wdrażają sztuczną inteligencję na dużą skalę, w ramach swoich globalnej działalności.

Wdrażanie sztucznej inteligencji w fabrykach i integrowanie jej z systemami automatyki i sieciami wymaga obecnie specjalistycznej wiedzy i technologii, takich jak np. Siemens Industrial Edge. Celem współpracy między Google Cloud a Siemensem jest ułatwienie wdrażania sztucznej inteligencji i zarządzania nią na dużą skalę.

- Potencjał sztucznej inteligencji do radykalnej transformacji hali produkcyjnej jest daleki od wyczerpania. Wielu producentów wciąż tkwi w projektach pilotażowych AI - chcemy to zmienić. Połączenie technologii AI/ML z Google Cloud z rozwiązaniami Siemensa dla Industrial Edge oraz operacji przemysłowych będzie dla branży produkcyjnej punktem zwrotnym - mówił Axel Lorenz, wiceprezes ds. sterowania i automatyzacji fabryk w Siemens Digital Industries.

Źródło: Drives & Controls

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Powiązane treści
Siemens Polska z nową strategią zrównoważonego rozwoju
Siemens przejął Culgi
Nowe zlecenia Siemensa na kolei
Siemens sprzedaje biznes przekładniowy za 2 mld euro
Siemens Mobility planuje kupić Aldridge Traffic Controllers
Rekordowy wzrost na rynku sztucznej inteligencji w rolnictwie
Komputery modułowe dla przemysłowych systemów wizyjnych wykorzystujących sztuczną inteligencję
Rynek sztucznej inteligencji osiągnie w 2021 roku wartość 72 mld dolarów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów