Siemens Mobility zawarł umowę z Amtrakiem przekraczającą 3 mld dolarów

| Gospodarka Aktualności

Siemens Mobility pozyskał od amerykańskiego przewoźnika Amtrak kontrakt o wartości 3,4 mld dolarów. W ramach umowy firma zapewni wsparcie techniczne dla 73 pociągów i dostarczy tabor hybrydowy wyposażony w akumulatory. Pierwszy pociąg bateryjny Venture Hybrid przewoźnik otrzyma w 2024 roku. Testy rozpoczną się w roku 2025. W latach 2024-2030 pociągi zostaną dostarczone na trasy Northeast Corridor i linie państwowe.

Siemens Mobility zawarł umowę z Amtrakiem przekraczającą 3 mld dolarów

Zamówienie będzie realizowane w północnoamerykańskim zakładzie produkcyjnym należącym do Siemens Mobility w Sacramento w Kalifornii. Pociągi mają być zgodne ze standardami Federal Railroad Administration Buy America Standards.

Najnowsze pociągi będą wyposażone w wygodniejsze siedzenia, indywidualne gniazdka elektryczne i porty USB, pokładowe Wi-Fi, ulepszone oświetlenie i panoramiczne okna. Pociągi zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi standardami BHP, w tym ulepszonym systemem HVAC.

Siemens Mobility projektuje i wytwarza w Sacramento całą gamę produktów taboru kolejowego, w tym zespoły tramwajowe, lokomotywy i wagony pasażerskie. Usługi dla klientów i konserwacja będą zarządzane przez amerykańskie centrum Siemensa. Naprawy będą realizowane w zakładzie o powierzchni 60 tys. ft² (5574 m²) zlokalizowanym w McClellan Park, w Sacramento.

źródło: Siemens