W 2026 roku rynek robotów przemysłowych osiągnie 20 mld dolarów

| Gospodarka Roboty

Według badań przeprowadzonych przez Interact Analysis po 2 dwóch lat spadków rynek robotów przemysłowych w 2021 roku odnotował 30% wzrost. Przed pandemią sektor robotów przemysłowych cieszył się umiarkowaną popularnością i uważany był za stosunkowo dojrzały rynek.

W 2026 roku rynek robotów przemysłowych osiągnie 20 mld dolarów

Pandemia COVID-19 przyczyniła się do wzrostu niedoboru siły roboczej, co spowodowało wzrost zainteresowania automatyzacją procesów produkcyjnych. Dodatkowo wiele firm postrzega inwestycje w automatyzację jako formę zabezpieczenia.

W 2021 roku rynek robotów przemysłowych oszacowano na 11,8 mld dolarów, z czego ponad 75% stanowiły robotyczne ramiona. W 2026 roku rynek ten osiągnie wartość 20 mld dolarów. W tym czasie udział cobotów spadnie do 70%.

Analitycy wcześniej szacowali regularny spadek średniej ceny robotów przemysłowych. Jednak zakłócenia łańcucha dostaw w 2021 roku przyczyniły się do znacznego wzrostu rynkowych cen robotów. Prawdopodobnie trend ten będzie utrzymywać się do końca 2022 roku, ze względu na niepewność gospodarczą.

źródło: Interact Analysis

Zobacz również