Rynek etykiet przemysłowych przekroczy 67 mld dolarów

| Gospodarka Aktualności

Oznaczenia nadrukowane bezpośrednio i etykiety mają w przemyśle szerokie zastosowanie — umieszcza się je na produktach i wyposażeniu zakładu, m.in. na maszynach, pojemnikach, rurach, kablach i stanowiskach pracy w celu przekazania użytkownikom informacji albo ostrzeżenia ich.

Rynek etykiet przemysłowych przekroczy 67 mld dolarów

Według danych przygotowanych przez agencję analityczną The business and research company rynek etykiet przemysłowych 2021 roku oszacowano na 48,4 mld dolarów. W 2022 roku osiągnie wartość 53,08 mld dolarów, co oznacza wzrost o 9,7% rok do roku. Szybki rozwój handlu elektronicznego znacząco przyczynia się do wzrostu rynku etykiet przemysłowych. Wraz z rozwojem zakupów online rośnie zapotrzebowanie na różnorodne etykiety i opakowania. Na przykład w listopadzie 2021 roku, według amerykańskiej agencji rządowej Census Bureau of the Department of Commerce w trzecim kwartale 2021 roku sprzedaż w sektorze e-commerce wzrosła o 6,6% w porównaniu z analogicznym okresem roku 2020. Analitycy szacują, że w 2026 roku rynek etykiet przemysłowych osiągnie wartość 67,34 mld dolarów, przy rocznym tempie wzrostu na poziomie 6,1%.

Obecnie na rynku wiele firm działających w branży etykiet przemysłowych nawiązuje partnerstwa biznesowe. W styczniu 2022 roku Brother Mobile Solutions nawiązał współpracę z TEKLYNX specjalizującym się w oprogramowaniu do obsługi kodów kreskowych. Działanie to pozwoli firmie zaoferować swoim klientom projektowanie i drukowanie etykiet z kodami kreskowymi zgodnymi z najnowszymi standardami.

W styczniu 2020 roku CCL Industries, kanadyjski dostawca rozwiązań w zakresie etykiet, zabezpieczeń i opakowań, przejął firmę Eti-Textil za kwotę 19,6 mln dolarów. Dzięki temu Eti-Textil może oferować szeroką gamę produktów i usług w zakresie etykietowania, w tym znaczniki RFID, jednocześnie rozszerzając zasięg operacyjny ALS w Liberii i Afryce Północnej. ETI-TEXTIL to hiszpański producent etykiet, który dostarcza rozwiązania w zakresie identyfikacji i kodowania dla przemysłu tekstylnego, odzieżowego, obuwniczego i skórzanego.

źródło: The Business and Research