Rynek etykiet przemysłowych przekroczy 67 mld dolarów

Oznaczenia nadrukowane bezpośrednio i etykiety mają w przemyśle szerokie zastosowanie — umieszcza się je na produktach i wyposażeniu zakładu, m.in. na maszynach, pojemnikach, rurach, kablach i stanowiskach pracy w celu przekazania użytkownikom informacji albo ostrzeżenia ich.

Posłuchaj
00:00

Według danych przygotowanych przez agencję analityczną The business and research company rynek etykiet przemysłowych 2021 roku oszacowano na 48,4 mld dolarów. W 2022 roku osiągnie wartość 53,08 mld dolarów, co oznacza wzrost o 9,7% rok do roku. Szybki rozwój handlu elektronicznego znacząco przyczynia się do wzrostu rynku etykiet przemysłowych. Wraz z rozwojem zakupów online rośnie zapotrzebowanie na różnorodne etykiety i opakowania. Na przykład w listopadzie 2021 roku, według amerykańskiej agencji rządowej Census Bureau of the Department of Commerce w trzecim kwartale 2021 roku sprzedaż w sektorze e-commerce wzrosła o 6,6% w porównaniu z analogicznym okresem roku 2020. Analitycy szacują, że w 2026 roku rynek etykiet przemysłowych osiągnie wartość 67,34 mld dolarów, przy rocznym tempie wzrostu na poziomie 6,1%.

Obecnie na rynku wiele firm działających w branży etykiet przemysłowych nawiązuje partnerstwa biznesowe. W styczniu 2022 roku Brother Mobile Solutions nawiązał współpracę z TEKLYNX specjalizującym się w oprogramowaniu do obsługi kodów kreskowych. Działanie to pozwoli firmie zaoferować swoim klientom projektowanie i drukowanie etykiet z kodami kreskowymi zgodnymi z najnowszymi standardami.

W styczniu 2020 roku CCL Industries, kanadyjski dostawca rozwiązań w zakresie etykiet, zabezpieczeń i opakowań, przejął firmę Eti-Textil za kwotę 19,6 mln dolarów. Dzięki temu Eti-Textil może oferować szeroką gamę produktów i usług w zakresie etykietowania, w tym znaczniki RFID, jednocześnie rozszerzając zasięg operacyjny ALS w Liberii i Afryce Północnej. ETI-TEXTIL to hiszpański producent etykiet, który dostarcza rozwiązania w zakresie identyfikacji i kodowania dla przemysłu tekstylnego, odzieżowego, obuwniczego i skórzanego.

Źródło: The Business and Research

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Powiązane treści
Tajwan wzmocni współpracę z Wielką Brytanią w zakresie morskiej energetyki wiatrowej
W 2026 roku rynek robotów przemysłowych osiągnie 20 mld dolarów
Koszty robotyzacji przemysłu spadną nawet o 60%

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów