Roboty firmy FANUC będą produkować samochody Volvo

Firmy FANUC i Volvo Cars zawarły globalną umowę, na mocy której FANUC dostarczy roboty przemysłowe do różnych zakładów wchodzących w skład ośrodków produkcji samochodów, w tym do zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce najnowszych fabryk skupionych na produkcji akumulatorów. Dla optymalnej integracji robotów z istniejącymi liniami produkcyjnymi zespół inżynierów firmy FANUC opracowuje specjalne rozwiązania sprzętowe i programowe obejmujące cały łańcuch produkcyjny.

Posłuchaj
00:00

W pierwszej fazie realizacji kontraktu FANUC dostarczy ponad 700 robotów do nowego zakładu produkcyjnego w Koszycach na Słowacji. To pierwsza fabryka Volvo Cars wytwarzająca wyłącznie pojazdy elektryczne. Pierwsze elektryki mają zjechać z linii produkcyjnej w 2026 roku. W tym samym czasie FANUC wyposaży w swoje maszyny także zakłady w Gandawie (Belgia) i Daqing (Chiny).

Volvo Cars planuje odejście od napędu spalinowego i przestawienie produkcji wyłącznie na pojazdy elektryczne od 2030 r. W rezultacie tych zmian do 2040 r. chce osiągnąć neutralność emisyjną. Nowy zakład na Słowacji będzie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.

Źródło: FANUC

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Pierwszy ośrodek szkoleniowy dla humanoidalnych robotów otwarty w Chinach
Aktualności
Rynek turbin wiatrowych
Bezpieczeństwo
QNX wprowadza platformę bezpieczeństwa funkcjonalnego integrującą systemy bezpieczeństwa i obciążenia AI
Komunikacja
Sieć rzeczy i komputerów nigdy się nie zatrzymuje
Roboty
Roboty wojskowe
Zasilanie, aparatura nn
Magazyn energii PGE
Powiązane treści
FANUC wyróżniony w obszarze działań na rzecz klimatu
FANUC uruchamia ofertę specjalną
FANUC wyprodukował milion robotów przemysłowych
FANUC otworzył w USA nowy kampus robotyki i automatyki - kosztował 110 mln dolarów
Fanuc rozszerza ośrodek badawczy
FANUC wyprodukował swojego 750-tysięcznego robota
500 robotów Fanuc będzie produkować nadwozia Forda

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów