FANUC wyprodukował swojego 750-tysięcznego robota

| Gospodarka Roboty

W japońskim zakładzie firmy FANUC wyprodukowano właśnie 750-tysięcznego robota przemysłowego, co świadczy o tym, że wydajność firmy przewyższa możliwości innych producentów działających w branży.

FANUC wyprodukował swojego 750-tysięcznego robota

Obecnie firma FANUC produkuje miesięcznie około 8 tys. robotów przemysłowych, pomimo faktu, że rzeczywista wydajność japońskich fabryk jest znacznie większa, sięgając 11 tys. jednostek miesięcznie. Wydajność zakładu zawdzięczana jest zautomatyzowanej linii produkcyjnej. W rozwijanym od ponad 60 lat modelu produkcji tysiące bezawaryjnych, szybkich i precyzyjnych robotów własnej marki wytwarza sterowniki CNC, roboty i obrabiarki przemysłowe.

Największą grupą klientów firmy są koncerny motoryzacyjne i ich dostawcy. Przedsiębiorstwo dostarcza roboty także do produkcji wyrobów elektronicznych, dla branży spożywczej, farmaceutycznej i medycznej.

FANUC aktywnie realizuje plany rozwoju i konsekwentnie umacniania pozycję w Europie. Osią strategii producenta jest systematyczne poszerzanie sieci sprzedaży i rozbudowa serwisu. W ciągu ostatnich czterech lat firma zainwestowała ponad 120 mln euro w nowe obiekty w całej Europie. W ciągu kolejnych trzech lat FANUC planuje realizację nowych inwestycji o wartości około 100 mln euro.

źródło: FANUC

Zobacz również